Zakażenie czarnym grzybem wywołanym przez Covid powróciło, ostrzega Gangaram Hospital: The Tribune India

Zakażenie czarnym grzybem wywołanym przez Covid powróciło, ostrzega Gangaram Hospital: The Tribune India

Serwis Wiadomości Tribune

Nowe Delhi, 6 maja

Szpital Gangaram powiedział w czwartek, że ponownie był świadkiem wzrostu liczby COVID-19, który spowodował przypadki grzybicy – rodzaj poważnej infekcji grzybiczej.

„Ponownie obserwujemy wzrost tej poważnej infekcji grzybiczej wywoływanej przez Covid 19. W ciągu ostatnich dwóch dni odnotowaliśmy sześć przypadków grzybicy. W ubiegłym roku ta śmiertelna infekcja spowodowała wysoki wskaźnik śmiertelności” – powiedział Manish Munjal , naczelny laryngolog w tej placówce. Tam, gdzie wielu pacjentów cierpi na utratę wzroku i usunięcie kości nosa i szczęki ”.

Infekcja jest najczęściej obserwowana u pacjentów po COVID-19 z chorobami współistniejącymi, takimi jak cukrzyca, nerki, niewydolność serca lub rak, powiedział szef oddziału laryngologicznego w Gangaram, Ajay Swaroop.

Stosowanie sterydów w leczeniu zakażenia Covid oprócz faktu, że wielu pacjentów Covid cierpi na cukrzycę jako powszechną chorobę, może być jedną z przyczyn ponownego wzrostu zakażenia czarnym grzybem. Powiedział, że pacjenci Covid z obniżoną odpornością są bardziej podatni na tę śmiertelną infekcję.

Lekarze twierdzą, że wczesne kliniczne podejrzenie objawów, takich jak zatkany nos, obrzęk oczu lub policzków i czarne strupy w nosie, powinno skłaniać do wykonania biopsji i jak najszybszego rozpoczęcia leczenia przeciwgrzybiczego.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *