Zakup Activision Blizzard na Xbox został zasadniczo zatwierdzony

Podczas gdy wiele organów regulacyjnych na całym świecie szybko zatwierdziło przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft,… Brytyjski Urząd ds. Rynków i Konkurencji (CMA) był bardziej ostrożny w przepuszczaniu tej gigantycznej transakcji. Tak więc dzisiejsze ogłoszenie jest w dużej mierze oficjalnym związkiem Xbox Game Studios i Activision Blizzard.

Ponieważ CMA złożyło wniosek Nowy raport publicznie ogłosić, że zmienił zdanie na temat przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, po uzyskaniu wielu nowych dowodów w odpowiedzi na tymczasowe wyniki, którymi podzielili się w lutym. Aby skrócić (bardzo długi) raport, nowy wstępny wniosek Od Urzędu Rynków Kapitałowych, że zatwierdzenie umowy:

„Nie doprowadzi to do znacznego zmniejszenia konkurencji w zakresie gier konsolowych w Wielkiej Brytanii”.

Głównym powodem jest to, że nowe dane sugerują, że tworzenie gier Call of Duty i innych popularnych franczyz i gier Activision Blizzard wyłącznie na Xbox i PC nie byłoby opłacalne komercyjnie. Tak naprawdę byłaby to ogromna strata ze względu na udział PlayStation w rynku i liczbę graczy CoD na PlayStation.

Nie oznacza to, że Microsoft może teraz wyskoczyć, ponieważ CMA nadal jest zaniepokojona tym, jak ta fuzja wpłynie na usługi gier w chmurze, więc nic nie będzie ostateczne przed Raport końcowy 26 kwietnia później. W każdym razie Activision Blizzard ma więcej niż jedną stopę w drzwiach Microsoftu.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *