Załoga Ekspedycji 64 wraca z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Załoga Ekspedycji 64 wraca z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Po 185 dniach na pokładzie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, Dwa Rosyjski Astronauci i NASA Astronauta wrócił do Wylądować Wcześnie w sobotę rano.

Kate Robins z NASA, Sergey Rijikov i Sergey Kod Sverchkov z Rosyjskiej Agencji Kosmicznej wylądowali na równinach Kazachstan Jest 12:55 czasu wschodniego po wyjściu ze stacji o godz Statek kosmiczny Sojuz MS-17 Jest 21:34 czasu wschodniego.

NASA, międzynarodowi naukowcy zajmujący się kosmosem, ogłaszają bezprecedensowe dane dotyczące słynnej supermasywnej czarnej dziury M87

W poście na blogu w sobotęNASA poinformowała o tym w toku Badania lekarskie, Załoga się rozdzieli.

Robins – pierwsza osoba, która wykona sekwencję DNA W kosmosie – wróci do domu Houston, Teksas Ryjikov i Kod Svershkov powrócą do swojej bazy treningowej w Star City w Rosji.

Statek kosmiczny Sojuz MS-17 lądował na odludziu w pobliżu miasta Zhezkazgan w Kazachstanie wraz z członkami załogi Expedition 64, Kate Robins z NASA, Sergeyem Rijikovem i Sergeyem Kud-Sverchkovem z Roscosmos, sobota 17 kwietnia 2021 r. Robins Ryżikow i Kud-Swierczkow wrócili po 185 dniach w kosmosie po odbyciu służby jako członkowie załogi misji 63-64 na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Źródło obrazu: NASA / Bill Ingalls
(NASA)

Dmitrij Rogozin, prezes Roscosmos, powiedział, że trójka była w dobrym stanie po wyjęciu z kapsułki, Według Associated Press.

Triple Expedition 64 przybył na stację w 14 października 2020 r, Pracował jako inżynier lotniczy.

W swoim czasie grupa przewodziła setkom Eksperymenty naukoweNadzorował przylot i odjazd wielu pojazdów i spacerów kosmicznych.

Podczas podróży Drugi lot kosmiczny Regikova i Robinsa, Pierwsza była dla Kud-Sverchkov.

Według Space.com, Przebyli łącznie 78,4 milionów mil i ukończyli 2960 orbit Ziemi.

NASA wskazała, że ​​na pokładzie nadal przebywa 65-osobowa załoga misji, w tym Oleg Nowitzki i Piotr Dubrov, Japońska Agencja Badań Kosmicznych Astronauta Soczi Noguchi, astronauci NASA Victor Glover, Michael Hopkins, Mark Vandy i szef nowej stacji Shannon Walker.

Vandy She, Nowitzki i Dubrov przybyli 9 kwietnia, Hopkins, Glover, Walker i Noguchi w listopadzie SpaceX Crew Dragon „odporność”.

Trzyosobowa załoga Expedition 64 z Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA).  Od lewej: Kate Robins z NASA, Sergey Rijikov z Roscosmos i Sergey Kud-Sverchakov z Rosyjskiej Agencji Kosmicznej.

Trzyosobowa załoga Expedition 64 z Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA). Od lewej: Kate Robins z NASA, Sergey Rijikov z Roscosmos i Sergey Kud-Sverchakov z Rosyjskiej Agencji Kosmicznej.
(NASA)

Listopadowy lot był pierwszą stacją kosmiczną, która połączyła się w ramach programu dla załóg komercyjnych NASA.

Później w tym miesiącu, Członkowie NASA SpaceX Crew-2 – w tym astronauci NASA Shin Kimbro, Megan MacArthur, japoński astronauta Akihiko Hoshid i Europejska Agencja Kosmiczna Astronauta Thomas Pesquet – dołączy do członków Ekspedycji 65 na stacji.

Kliknij tutaj, aby przejść do aplikacji FOX NEWS

Zostanie on wypuszczony na pokładzie SpaceX Crew Dragon „Endeavour” 22 kwietnia.

Następnie Walker przekaże Hoshidowi, zanim opuści Hopkins, Glover i Noguchi, aby wylądować 29 kwietnia.

W listopadzie 2020 r.Stacja A. 20 lat Ciągłej ludzkiej egzystencji. Do tej pory laboratorium orbitalne odwiedziło 243 osoby z 19 krajów.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *