Zaniepokojenie nielegalnymi podsłuchami w Polsce: „Naruszyli konstytucję”

Zaniepokojenie nielegalnymi podsłuchami w Polsce: „Naruszyli konstytucję”

Obecny rząd, ale także społeczeństwo obywatelskie, zwłaszcza nieprzychylne PiS, zapewniają, że lista ofiar nielegalnych podsłuchów jest bardzo długa.

Reklama

19 lutego w Sejmie RP odbędzie się posiedzenie Komisji Pegaza i Nielegalnej Straży. Obecny rząd, ale także społeczeństwo obywatelskie, zwłaszcza nieprzychylne PiS, obiecuje listę ofiar nielegalnych podsłuchów. To za długo.

Jednym z nich jest, według niego, Bartós Kramek, poprzez swoje zaangażowanie polityczne i społeczne [como opositor a las reformas judiciales introducidas por el partido PiS] Nie tylko stawić czoła Liczne badania i kontrole instytucjonalne Ich działalność polega jednak na nielegalnym podsłuchiwaniu.

– Chodzi o podsłuchiwanie Opublikuj zdjęcia w moich pokojach hotelu, aby uzyskać dane o czynnościach, które wykonałem kartą kredytową w związku z usługami hotelowymi i potencjalną prowokacją” – powiedział Kramek z Fundacji Otwarty Dialog.

Naruszenie praw konstytucyjnych

Jacek Dubois, prawnik reprezentujący ofiary nielegalnej inwigilacji i podsłuchów, powiedział Euronews, że to jedyny sposób na legalne monitorowanie ludzi. Za zgodą sądu.

„Są to prawa niezbywalne. Jedynym konstytucyjnym ograniczeniem jest inwigilacja za zgodą sądu. Ściśle określone zasadyW określonych momentach, tylko w niektórych przypadkach” – powiedział Dubois, pełnomocnik i wiceprezes sądu stanowego.

„Rząd nie ma prawa Aby kontrolować obywateli Nie powinni też być strażnikami swojej moralności. W istocie złamali Konstytucję” – dodał.

Pytasz… o prawo?

Wręcz przeciwnie, partia BIS nie dała wiary doniesieniom mediów i zapewniała o wszelkich działaniach operacyjnych służb specjalnych, gdyby doszło do tego, co mówią. Legalnie stworzony.

„To Pegaz nieunikniony [frente a las nuevas tecnologías]„Ale nie sądzę, żeby jakikolwiek funkcjonariusz podjął działania w operacji, która bez dowodów trafiła do prokuratury, a następnie do sądu” – powiedział Jacek Ostopa, zastępca BIS i członek komisji.

Jednak ci, którzy chcą walczyć z nielegalnym podsłuchem, jak na przykład prokurator Eva Vrsocek, która była szpiegowana przez oprogramowanie Pegasus, nalegają. Sądy nie znają szczegółów aktywności oprogramowania szpiegującego.

„Polskie sądy, wydając takie uprawnienia do kontroli operacyjnej, Nie wiedzieli„Nie wiedzą, że używa się tego rodzaju oprogramowania szpiegującego, które łamie wszelkie zabezpieczenia telefonu” – powiedział Wrzosek.

„Biorąc pod uwagę wszystkie te informacje, Wreszcie zostaną podjęte działania Zdecydowane i zdecydowane” – dodał.

Śledztwo w sprawie „Laboratorium Obywatelskiego”. W Polsce wykryto już pierwszą infekcję Pegasusem. Politycy rządzącej koalicji twierdzą, że otrzymali już dokumenty z wielu kolejnych spraw, a to, co dzisiaj wiadomo, to dopiero początek.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *