Zapaśnicy nie mogli zmierzyć się z Serbią na mundialu w Polsce

Dzisiaj argentyńska drużyna piłki ręcznej mężczyzn Los Gladiores przegrała z Serbią 28:22 w polskich Katowicach w meczu odpowiadającym drugiej rundzie mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce i Szwecji.

Gladiatorzy, którzy przegrali z Niemcami 39:19 w swoim debiucie w „głównej rundzie” i nie mieli już szans na awans do ćwierćfinału, dziś też nie mogli zmierzyć się z Serbami, choć w bardziej wyrównanym meczu (pierwsza połowa zakończyła się 11-10).

A Argentyńczycy ponownie zagrają w poniedziałek o 11:30 z Katarem, w związku z zakończeniem drugiego etapu, który będzie ich pożegnaniem z turniejem.

W pierwszej rundzie drużyna Guillermo Milano przegrała w pierwszym meczu z Holandią 29:19, następnie przegrała z Norwegią 32:21, a ostatecznie pokonała Macedonię Północną 35:26 i awansowała do etap.

Argentyna, złota medalistka Igrzysk Odesur w Asuncion w Paragwaju w październiku zeszłego roku i mistrzyni panamerykańska w Limie w Peru w 2019 roku, zakwalifikowała się do mistrzostw świata w styczniu 2021 roku i zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Środkowo-Południowych, które odbyły się w Recife w Brazylii i zapewniła cztery miejsca na mundial.

W poprzednim mundialu, w Egipcie 2021, Argentyna zajęła 11. miejsce i tym samym poprawiła swój znakomity występ w Pucharze Świata Seniorów: w Szwecji 2011 i Katarze 2015 zajęli 12. miejsce.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.