Zapaśnicy pożegnali się z mundialem pokonując Katar

Zapaśnicy pożegnali się z mundialem pokonując Katar

Reprezentacja Argentyny w piłce ręcznej mężczyzn pokonała Katar 25:22 w ostatnim meczu głównej rundy Mistrzostw Świata Szwecja-Polska 2023 i tym wynikiem zakończyła passę sześciu meczów bez porażki i zajęła pierwsze miejsce wśród 20 najlepszych drużyn w turnieju. .

Gladiatorzy zdominowali mecz i prowadzili w obu tercjach, a Ignacio Pizarro zakończył karierę zdobywając 9 bramek, zdobywając nagrodę dla najbardziej wartościowego gracza.

Ponadto osiągnęły cel, jakim było zajęcie lepszej niż dziewiąta pozycja, gdyż ich szanse na awans do ćwierćfinału wyczerpały się po porażce z Niemcami (39-19) w pierwszym meczu rundy zasadniczej, który poprzedził sobotnie rozgrywki. porażka z Serbią (28 -22).

Drużyna prowadzona przez Guillermo Milano w pierwszej rundzie przegrała w debiucie z Holandią 29:19, następnie przegrała z Norwegią 32:21, a ostatecznie pokonała Macedonię Północną 35:26 i awansowała do etapu.

Warto wspomnieć, że Argentyna była złotą medalistką igrzysk Odesur w Asuncion w Paragwaju w październiku ub.r. i mistrzem panamerykańskim w Limie w Peru w 2019 r. Zakwalifikowała się do mistrzostw świata w styczniu 2021 r., a w mistrzostwach zajęła drugie miejsce. Mistrzostwa South Center, które odbyły się w Recife w Brazylii, oferując cztery miejsca na Mistrzostwa Świata.

W poprzednim mundialu, w Egipcie 2021, Argentyna zajęła 11. miejsce i tym samym poprawiła swój znakomity występ w Pucharze Świata Seniorów po zajęciu 12. miejsca w Szwecji 2011 i Katarze 2015.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *