Zarząd AIBA spotyka się i zatwierdza główne reformy

Zarząd AIBA spotyka się i zatwierdza główne reformy

👤Ludo Saenz Lorenzo-Luaces w Kielcach oraz zdjęcia z AIBA i NotiFight


🕔22 kwietnia 2021 r

Zarząd Międzynarodowego Związku Boksu (AIBA) spotkał się w zeszłą środę w Kielcach, osobiście i online, aby omówić i zatwierdzić główne reformy. Spotkanie zbiegło się z aktualnymi Mistrzostwami Świata Juniorów w Koszykówce.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrażenia zaniepokojenia i wsparcia dla jordańskiego boksera Rashida Al-Sweissata, który został poważnie kontuzjowany na początku zawodów. Następnie Zarząd przyjrzał się szerokiemu zakresowi zmian mających na celu zreformowanie AIBA.

„Pierwsze myśli Międzynarodowej Federacji Bokserskiej są związane z Rashidem Al Suwayatem, jego rodziną i kolegami z drużyny. Prezes Międzynarodowej Federacji Bokserskiej Omar Kremlev powiedział:” Będziemy nadal robić wszystko, co w naszej mocy, aby ich wesprzeć. ” wsparcie dla długo oczekiwanych poważnych reform w Międzynarodowym Związku Boksu. Aby iść naprzód w zakresie naszej ogólnej strategii, naszego zarządzania, naszych finansów, uczciwości sportowej itp. Bardzo się cieszę, że mogę szybko zorganizować finanse Międzynarodówki Stowarzyszenie Bokserskie, dzięki naszym nowym sponsorom, w tym największym z nich, naszemu nowemu komplementariuszowi Gazpromowi. Szybko zabezpieczyć niezbędne zmiany, aby Międzynarodowa Federacja Bokserska stała się jedną z wiodących i wzorowych federacji międzynarodowych. „

Prezydent Kremlev jasno wyraził zamiar dopilnowania, aby wiele różnych strumieni pracy AIBA, zmierzających do reformy, połączyło się jako część mapy drogowej, prowadzącej do silnej przyszłości organizacji i boksu.

Kremlev potwierdził również swoje zaangażowanie w zapewnienie wsparcia Międzynarodowej Federacji Bokserskiej przez wiodące organizacje zewnętrzne i osoby z doświadczeniem w przeprowadzaniu skutecznych reform w kontekście międzynarodowego przywództwa sportowego.

Prezydent Kremlev powiedział: „Musimy wziąć pod uwagę idee i głosy wewnątrz i na zewnątrz Międzynarodowej Federacji Bokserskiej i Funduszu, aby zabezpieczyć naszą przyszłość”.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu odniosło już pewne sukcesy w poprawie zarządzania, w tym wielkości i roli rady dyrektorów, wprowadzeniu kryteriów kwalifikacyjnych dla wybieranych urzędników i mianowaniu niezależnych osób do ważnych ról, takich jak Komisja Etyki i Komisja Dyscyplinarna. Komitet Bohaterów i Weteranów, Komitet Kobiet i inne.

„Rozumiemy, że przywrócenie zaufania wymaga dodatkowych wysiłków” – powiedział prezydent Kremlew. „AIBA zobowiązuje się do zapraszania niezależnych ekspertów do proponowania pozytywnych zmian, aby zarządzanie AIBA było dobrym przykładem dla innych”.

Radzie Dyrektorów przedstawiane jest sprawozdanie finansowe odzwierciedlające niezależność finansową, którą zapewniono poprzez podpisywanie umów ze sponsorami. W ramach niniejszego raportu zatwierdzono plan spłaty zadłużenia IBF.

Ponadto utworzono Komitet Finansowy, którego przedstawicielem Rady Dyrektorów był Philippe Martinez-Martinez, a także dwóch ekspertów zewnętrznych: Patrick Bouchard i Didier Wicht.

„Przed wyborami obiecałem, że dzięki moim staraniom spłacę długi IBA” – powiedział prezydent Kremlev. „Jako lider zespołu Międzynarodowej Federacji Bokserskiej, jestem bardzo dumny, mogąc powitać firmę Gazprom, która może pochwalić się wybitną historią sponsoringu sportowego. Stowarzyszenie to jest nie tylko finansowe, a AIBA docenia fakt, że Gazprom zapewnia również doświadczenie, które przychodzi z pozycją światowego lidera w dynamicznej dziedzinie gospodarki światowej, wraz ze wsparciem, odpowiedzialnością społeczną i uczestnictwem w projektach społecznych.

Ponadto wszystkie federacje narodowe będą corocznie otrzymywać sprzęt i wsparcie finansowe. Rada Dyrektorów zatwierdziła standardy i procedury dotyczące tej pomocy.

Rada Dyrektorów Międzynarodowego Związku Boksu omówiła poprzednie dochodzenie urzędników Międzynarodowego Związku Boksu w sprawie postępowania arbitrażowego i arbitrażowego uczestników Igrzysk Olimpijskich w Boksie w Rio 2016. Prezydent Kremlev zasugerował, że komisja śledcza ad hoc doprowadzi do nowego śledztwa, tym razem z niezależnym nadzorem i udziałem. Propozycja została przyjęta.

„Kiedy bokserzy wkraczają na ring, muszą mieć całkowitą pewność, że będą traktowani sprawiedliwie, a ich wysiłki zostaną odpowiednio policzone. Prezydent Kremlev powiedział:„ Już robimy postępy w tej dziedzinie, na przykład poprzez bezpośrednią rejestrację. zrobiliśmy po raz pierwszy w turnieju. Świat dla juniorów AIBA jest tu w Polsce. ”Ale kiedy pojawiają się zarzuty o niewłaściwe zachowanie, to jest prawdą, że są one badane pod niezależnym nadzorem, aby dochodzenie było pełne . Nie tylko sędziowie i sędziowie biorący udział w przewinieniu powinni zostać ukarani, ale również administracja musi zostać ukarana. Osoby zaangażowane w powyższe przestępstwo. Ci, którzy uprawiali nasze sporty w tak niespokojnym stanie, który zaczynają przezwyciężać, powinni być za życie wykluczone z boksu. Musimy przeprowadzić uczciwe i przejrzyste śledztwo. Najlepsi bokserzy powinni zawsze wygrywać, a Międzynarodowa Federacja Bokserska powinna być gwarantem przejrzystości i uczciwości. „


You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *