Zasada 30% wymyślona przez Steve’a Jobsa, aby osiągnąć sukces z Apple

Zasada 30% wymyślona przez Steve’a Jobsa, aby osiągnąć sukces z Apple
Podejście 30% stosowane przez Steve’a Jobsa w Apple pozwala ludziom skupić się na tym, co byłoby naprawdę wartościowe. (AP Photo/Paul Scoma, plik)

Zasada 30%. Wymaga zaangażowania i samodyscypliny, ale korzyści, jakie zapewnia, są ogromne. Prostą strategię zastosował m.in Steve’a Jobsa Podczas swojej pracy w Apple.

Pomysł ten wprowadzono w życie, gdy Jobs powrócił do firmy z Cupertino 1997a w tym czasie inne firmy takie jak Microsoftu Zyskali popularność w branży technologicznej. Ze swojej strony Apple nie było w najlepszej formie, a nawet ogłosiło chęć obniżenia kosztów operacyjnych 500 milionów dolarów rocznie.

W tym momencie Jobs podjął decyzję odrzucić 31% pracowników tworzących firmę technologiaI to to reprezentuje 4100 osób Wycofają się. Ponadto przedsiębiorca posiada obszerną archiwizację projektów oprogramowania i sprzętu.

Apple znalazło się w dość skomplikowanej sytuacji i trzeba było wrócić na właściwe tory, dlatego jego dyrektor A Formuła 30%..

Metoda polegała na kompleksowej ocenie każdego produktu wytwarzanego przez firmę. Po wykonaniu tej czynności Jobs odkrył, że 30% urządzeń charakteryzowało się wysokim poziomem jakości. Jednak pozostałe 70% przedmiotów nie było tak naprawdę potrzebnych lub nie spełniało standardów doskonałości marki.

Kiedy Jobs podjął te trudne decyzje w 1997 r., firmie udało się zmienić swój cel. EPA/Monika M. Davey

„Badamy przyszłość mapa drogowa Jeśli chodzi o produkt, odkryliśmy, że 30% jego zawartości było niewiarygodnie dobrych. A około 70% z nich było całkiem dobrych lub zawierało rzeczy, których tak naprawdę nie musieliśmy robić. To są firmy, w których tak naprawdę nie musieliśmy pracować. „Dlatego znacznie to ograniczyliśmy, więc możemy dodać kilka nowych rzeczy” – powiedział wówczas Jobs.

Klucz do sukcesu tkwi w… Decyzja Apple’a Aby uzyskać znaczną zniżkę na różnorodność produktów, w które są zaangażowani. To strategiczne podejście pozwoliło firmie ukierunkować swoją działalność zasoby w kierunku najważniejszych wydarzeń, zapewniając, że każde wprowadzone na rynek urządzenie spełnia najbardziej rygorystyczne standardy jakości i doskonałości.

Zasada ta ma zastosowanie w codziennym życiu wielu ludzi. Po prostu skup się na rzeczach, które zostały wykonane dobrze. To jest o Priorytetyzuj zadania W następujący sposób: Duże projekty można podzielić na mniejsze zobowiązania w celu sporządzenia prawdziwego planu działania lub biznesplanu.

tak jak Steve’a Jobsa Podejmuj trudne decyzje dotyczące zmniejszania rozmiaru linii produkcyjnej ManzanaByć może ludzie będą musieli podejmować trudne decyzje w swojej karierze. Może to obejmować porzucenie projektów, które nie działają lub które nie promują rozwoju osobistego.

Bez wątpienia dziedzictwo Ten ważny biznesmen przekroczył dziedzinę technologii, a jego porady życiowe stały się popularne i stały się dla wielu filarem.

Jobs wynalazł także mechanizm podejmowania decyzji oparty na umiejętności odkrywania Wzory I relacje Pomiędzy pozornie różnymi elementami.

Steve Jobs nie tylko wniósł wkład w dziedzinę technologii, ale jest również uważany za myśliciela w sferze biznesowej i osobistej. (Zdjęcie: Diana Walker)

„Duża część to pamięć. Ale duża jej część to także zdolność do odsunięcia się, jakbyś był w drapaczu chmur i mógł obserwować wszystko od 80. piętra w dół” – powiedział wizjoner stojący za Apple, wyjaśniając, że „ podczas gdy inni mają trudności z wiedzą, jak dostać się z punktu A do punktu B i interpretują zagmatwane mapy, możesz bezpośrednio wizualizować. Wszystko możesz zobaczyć.”

Zdolność ta nie ogranicza się tylko do przechowywania informacji w pamięci, ale obejmuje także ich interpretację i zastosowanie w innowacyjny sposób.

Jobs poparł swój punkt widzenia przykładem Mistrzowie szachowi. Chociaż ta gra planszowa może wydawać się ćwiczeniem zapamiętywania ruchów i pozycji, mistrzowie planszowi nie tylko przodują w zapamiętywaniu, jak porusza się każdy element.

Jego umiejętność polega na czymś głębszym: rozpoznawaniu podstawowych wzorców i relacji. Na pierwszy rzut oka plansza wydaje się być pustą kartką, ale w miarę jak elementy się poruszają, wizja wykracza poza pojedyncze ruchy. Możesz zobaczyć, jak ruch pionka w jednym rogu może wywołać efekt kaskadowy w innej części szachownicy.

Zdolność przewidywania, jak decyzje w jednym obszarze wpłyną na inne obszary, stanowi istotę inteligencji opartej na danych. Spinki do mankietów.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *