W miarę upływu miesięcy w naszych telefonach komórkowych przechowujemy dużą liczbę aplikacji, Aplikacje Których w większości przypadków nie otwieramy ponownie nawet od pierwszej instalacji.
Choć posiadanie nieużywanych aplikacji w telefonie komórkowym może wydawać się niewinne, może to stanowić ogromne ryzyko z kilku powodów.
Po pierwsze, aplikacje te mogą mieć przyznane uprawnienia, które mogą mieć wpływ na naszą prywatność, a jeśli zapomnimy o nich, może to stanowić problem.
Po drugie, te aplikacje mogą działać w tle i oczywiście zajmować miejsce na dysku.
A może co ważniejsze, Wiele z tych aplikacji, których nie otwieraliśmy od miesięcy, może nie być już aktualizowanychzostał porzucony przez jego twórców i dlatego jest narażony na różne luki w zabezpieczeniach, które nie zostały załatane.
W ten sposób eksperci ds. cyberbezpieczeństwa z Kaspersky polecić Usuńmy wszystkie te aplikacje z telefonu komórkowego. Zdają sobie jednak sprawę, że jest to dość żmudny proces, ponieważ muszą zlokalizować wszystkie aplikacje, których już nie używamy.
Zasada „jeden dziennie”.
Dlatego wyłożyli na stół zasadę „jednego dnia”, tj.: Zmusza nas to do usuwania jednej aplikacji dziennie z aplikacji, których już nie używamy.
Jeśli więc chcesz na przykład usunąć aplikację z iPhone'a, po prostu znajdź ją na stronie głównej, dotknij jej ikony na kilka sekund, a następnie w menu kontekstowym dotknij Usuń aplikację.
W przypadku urządzeń z Androidem najszybciej będzie przejść do Sklepu Google Play, dotknąć ikony swojego profilu, wybrać Menedżera aplikacji i kliknąć Zarządzaj, gdzie możesz wybrać aplikacje, które chcesz odinstalować.
Korzystając z tej prostej zasady, możesz pozbyć się dziesiątek aplikacji zainstalowanych na Twoim telefonie komórkowym, których nie używasz od ponad roku, a które mogą stanowić pewne ryzyko dla zdrowia Twojego urządzenia i danych osobowych.
„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji.”