Zasłużona nagroda dla Hermana Tertza za wspieranie godnego podziwu narodu

Polska wręczyła mu w czwartek Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi

Polska to krwawy kraj broniący niepodległości. „Za naszą i twoją wolność”,Za naszą i waszą wolnośćJak mówią Polacy.

Polska i Hiszpania: historyczne powiązania między dwoma głównymi krajami europejskimi
Polska zdobi obywateli Hiszpanii medalem stulecia odzyskania niepodległości

Naród stanął w obliczu dwóch wielkich dyktatur

W ostatnim wieku, Polacy odważnie skonfrontowali się z dwoma wielkimi dyktaturami, komunizmem i narodowym socjalizmem., Zarówno w wojnie polsko-bolszewickiej (1919-1921), jak iw II wojnie światowej i zimnej wojnie. Polska zapłaciła w tej bitwie najwyższą cenę: Komuniści i naziści dokonali ludobójstwa na Polakach, którzy w czasie II wojny światowej stracili największy procent swojej populacji.

W tych trudnych chwilach Polska była filarem swojego sprzeciwu wobec wiary katolickiej, szacunku i patriotyzmu. Dziś polskie sztandary wojskowe przypominają nam o trzech powodach, dla których są do góry nogami: „Bóg chwali ojczyznę” (Bóg, honor, kraj). Dziś Polska znów stoi przed trudnymi czasami. Niektórzy chcą okraść go z zaufania i suwerenności i zamienić w państwo niewolnicze.

Polska, podobnie jak inne kraje, nigdy nie miała sojuszników do radzenia sobie z zagrożeniami. Walczył samotnie przeciwko bolszewikom w 1920 i ponownie w 1939 przeciwko Niemcom i Sowietom.A walcząc samotnie pod płaszczykiem okupacji hitlerowskiej, a później komunistycznej dyktatury… Ale nigdy się nie poddał. To jest godny podziwu naród I prawdziwym moralnym odniesieniem, które wielu ludzi Zachodu teraz trzyma, jest ujrzenie degeneracji narzuconej przez postępowy konsensus. Polska ma kilku cennych przyjaciół, z których jednym jest hiszpański eurodeputowany Hermann Tertch z Vox.

Hiszpański dziennikarz, który przyjechał do Polski w 1985 roku

Tertch przyjechał do Polski w 1985 roku, w czasach komunistycznej dyktatury, jako reporter gazety El Pais. Potem rozpoczął się etap w jego życiu, który doprowadził do lepszego poznania Polaków. W zeszłym miesiącu Napisał: Polska, podobnie jak wczoraj, zawsze była bastionem Europy, choć zniknęła z mapy z powodu głodu wielkich sąsiadów. Dziś przed wrogiem zewnętrznym i wewnętrznym. Od teraz Derch bronił niepodległości i godności Polski w instytucjach europejskich”, W obliczu prześladowań ideologicznych rozpętanych przez lewicowców i centrystów na ojczyźnie św. Jana Pawła II, który odmówił podporządkowania się nakazom postępowych lobby.

Polska wręcza Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi

W najbliższy czwartek urzędnicy Ambasady RP w Madrycie, Karina Węgrzynowska, Hermann Derts RP odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi, przedstawiony na wniosek Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Czy Order Zasługi Odznaczenie dla tych, którzy w długiej karierze zasłużyli się narodowi polskiemu „doskonałą służbę”. Tertsch więcej niż na to zasługuje.

Ten medal bardzo mnie porusza, co potwierdza moją historię miłosną z Polską, I zapewnia, że ​​jesteś na dobrej drodze, gdy jesteś w sojuszu z najlepszymi.”Tertsch powiedział podczas wczorajszej uroczystości w ambasadzie RP w Madrycie. Poseł Vox wyróżniony „Jedność narodu polskiego, jego jedność, jego tożsamość i wiara w przesłanie chrześcijańskie”, I wyraził swoje zaufanie „Stabilność Sojuszu Zachodniego jest niezbędna i czyni z Polski swoją główną twierdzę”., Podkreśla podstawową wartość „Pasja do wolności” Narodu Polskiego przeciwko imperium zła i nędzy.

W wydarzeniu wzięli udział inni wybrani urzędnicy i liderzy VoxWśród nich są Jorge Buxade, Javier Ortega Smith, McCarrena Olona, ​​Evan Espinosa de los Monteros i Victor Gonzalez, George Martin Frias, prezes Fundacji Ticenso. Chciałbym podkreślić te piękne słowa Dercha poświęcone Polsce, ukazując jego wystrój:

To zawsze zaszczyt otrzymać strój z tak godnego podziwu kraju jak PolskaAle w tym przypadku zresztą ten majestatyczny naród nie zrobi nic innego, jak tylko podziękuje godnej podziwu osobie, która tyle razy go broniła. Gratulacje Hermanie!

Zdjęcia: Vox / George Buxat.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *