Zaszczep się i zrelaksuj. Wygląda na to, że wszyscy możemy kiedyś zachorować na COVID

Zaszczep się i zrelaksuj.  Wygląda na to, że wszyscy możemy kiedyś zachorować na COVID

Zdjęcie przedstawiające SARS-CoV-2, koronawirusa wywołującego COVID-19. (Narodowy Instytut Alergologii i Chorób Zakaźnych, Laboratoria Gór Skalistych)

W ciągu ostatnich kilku tygodni prawdopodobnie odbyłem tę samą rozmowę, co:

„Wszyscy to będziemy mieć, prawda?”

„Tak.”

Nazywamy to fatalizmem. Nazywamy to akceptacją. Nazywamy to przygotowaniem umysłowym.

Wraz z pojawieniem się na świecie wariantu Omicron COVID-19, to tylko kwestia czasu, zanim wszyscy będziemy narażeni na COVID.

W środę dyrektor CDC Rochelle Walinsky powiedziała Liczba nowych przypadków eksplodowała, jak to miało miejsce w szpitalach, a wzrost nie osiągnął jeszcze szczytu. Dobrą wiadomością jest to, że nowa alternatywa wydaje się być przyczyną Mniej poważna choroba i Nie pokazuj atakować płuca równie zaciekle, jak poprzednie warianty.

Wielu z nas przeszło od wiedzy, że kilka osób zachorowało lub niestety zmarło z powodu tego podstępnego wirusa, do codziennego słuchania o przyjaciołach i członkach rodziny, którzy zostali zarażeni. Większość moich ludzi została zaszczepiona. Dorośli są wzmocnieni. Więc kiedy mają poważną infekcję, prawie nic nie czują lub przez kilka dni czują grypę.

Anegdoty nie są oczywiście danymi, ale sposób, w jaki czujemy i myślimy o COVID, zdecydowanie się zmienił.

Vinay Prasad, hematolog i onkolog z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco, powiedział: „W ciągu następnej dekady lub po kilku latach, lub po kilku latach, każda osoba na ziemi ma randkę z tym wirusem”. książki zeszłej jesieni.

Wydaje się, że jest to wyłaniający się konsensus naukowy, chociaż istnieją sceptycy.

„Nie sądzę, że to przesądzony wniosek, że wszyscy dostaną COVID-19” Otto Yang, ekspert ds. chorób zakaźnych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles Powiedział „Dzisiaj” w zeszłym miesiącu. „To naprawdę zależy od reakcji zdrowia publicznego i tego, co robimy w zakresie szczepień”.

kurs trwa otwarty Wirus to nie to samo, co stawanie się Ranny. Osoby zaszczepione są mniej prawdopodobne Mogą się zarazić, jeśli zostaną narażeni, i rzadziej poważnie zachorują, jeśli zostaną zakażeni. Jak powiedział Walinsky: „Twój wynik z pewnością będzie zależał od twojego statusu szczepień… Prawdopodobieństwo śmierci na COVID jest 20 razy większe, jeśli nie jesteś zaszczepiony, w porównaniu do sytuacji, w której otrzymujesz dawkę przypominającą, prawdopodobieństwo zgonu z powodu COVID jest 10 razy większe. niż gdybyś nie był zaszczepiony.” Zostałeś wzmocniony.”

Proszę się zaszczepić.

rok temu, Przebadane czasopismo Nature Ponad 100 immunologów, badaczy chorób zakaźnych i wirusologów kwestionuje, czy wierzą, że koronawirus SARS-CoV-2, który powoduje COVID-19, można w ogóle wyeliminować.

Dziewięćdziesiąt procent stwierdziło, że wierzy, iż wirus stanie się „epidemią”, co oznacza, że ​​„będzie nadal krążył w kieszeniach światowej populacji przez wiele lat”, zgodnie z artykułem w „Nature”.

„Endemiczny jest teraz używany do opisania punktu, w którym zagrożenie wirusem zmniejsza się do poziomu grypy lub jeszcze lepiej zwykłego przeziębienia” Sarah Chang Napisany w zeszłym miesiącu na Atlantyku. „Wpływ patogenu staje się bardziej przewidywalny i stabilny, gdy jest endemiczny”.

w lipcu ubiegłego roku, Prezydent Biden ogłosił, „Zdobyliśmy przewagę nad tym wirusem”. Wtedy wydawało się, że tak.

Jednak wirus przetrwał. Wariant Delta pojawił się we wrześniu, a Omicron w listopadzie.

Coraz częściej mówi się nam, że musimy po prostu nauczyć się z tym żyć i dowiedzieć się, jak lepiej sobie z tym radzić, aby nie widzieć katastrofalnych blokad i zakłóceń w pierwszym roku pandemii.

Trzech ekspertów ds. zdrowia publicznego Ten, który doradzał Bidenowi podczas jego transformacji, wezwał prezydenta, aby zajął się tą „nową normalnością” poprzez stworzenie krajowej strategii radzenia sobie z koronawirusem, zamiast oczekiwać, że go zlikwiduje.

„Covid-19 jest tutaj, aby pozostać” – napisali w czwartek onkolog i bioetyk Ezekiel Emmanuel, epidemiolog Michael Osterholm i specjalistka od chorób zakaźnych Celine Gunder w The American Medical Assn.

Napisali, że dla dobrze funkcjonującego systemu zdrowia publicznego, gospodarki i społeczeństwa, konkretne cele zarządzania COVID-19 muszą być ustalone i przekazane Amerykanom. Obejmuje to tworzenie standardów egzekwowania lub łagodzenia ograniczeń oraz przemyślenie sposobu postępowania z przyszłymi zmiennymi i nowymi wirusami.

Świetna rada, ale oczywiście artykuł nie wchodził w szalone upolitycznienie wszystkiego, co dotyczy koronawirusa, co z pewnością stanowiłoby ogromne przeszkody w realizacji strategii narodowej.

Wskazał jednak na niektóre z naszych dysfunkcji, wzywając do odbudowania „zaufania do instytucji zdrowia publicznego i wiary w pracę zespołową w służbie zdrowia publicznego”, co w tym momencie naszej najnowszej historii wydaje się tylko ciastem na niebie.

Najbardziej intrygowało mnie to, że przywoływali cechę, której wielu z nas pragnie w naszych przywódcach. Pisali, że „skromność jest niezbędna”. (Jak możesz to czytać i nie myśleć o tym od razu były mężczyzna płacze O świcie pandemii, która zaraziła ponad 300 milionów ludzi na całym świecie: „Masz 15 osób, a za dwa dni 15 osób będzie bliskie zeru”.

Wiele wciąż nie wiadomo na temat nowego koronawirusa; Długość odporności nadanej przez chorobę lub poprzednią infekcję, czy leki przeciwwirusowe będą w stanie zapobiegać COVID przez tak długi czas, czy też owad stanie się sezonowy – czy też wyewoluują bardziej śmiercionośne i bardziej zakaźne warianty.

nie wspominając potencjalny wygląd Kolejny nowy wirus koronowy.

Umieść tweeta

Ta historia pierwotnie się pojawiła Los Angeles Times.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *