Zbiórka w Polsce w celu wysłania cywilnych dronów na Ukrainę

Zbiórka w Polsce w celu wysłania cywilnych dronów na Ukrainę

Polski producent dronów zaprezentował w sobotę pakiet cywilnych dronów, które mają pomóc Ukraińcom w walce z rosyjską okupacją, poinformował w sobotę jeden z właścicieli Spartaqs Sławomir Huczała.

Firma poprosiła o darowiznę cywilnych dronów wyposażonych w kamery dla Ukraińców. Na przykład w nagraniu wideo w mediach społecznościowych Slavomir Husala wyjaśnił: „Sprawdzanie, czy można bezpiecznie opuścić schron, lokalizowanie ofiar bombardowań, dokumentowanie ludobójstwa i zbrodni wojennych”.

Podarowane urządzenia zostaną sprawdzone przez techników Spartax, którzy wymienią baterie, wymienią je anonimowo i wyłączą oświetlenie sceniczne, aby zwiększyć ich preferencje.

Ruch, ochrzczony „Dronami na Wschód”, dostarczył już 26 urządzeń (z instrukcją techniczną w języku ukraińskim) ukraińskim władzom na granicy z Polską, jak podaje Spartax na swojej stronie internetowej.

Do akcji włączyli się również czescy dystrybutorzy produktów Spartax, zbierając drony w rodzimej Słowacji i na Węgrzech.

Inicjatywa polskiego producenta dronów wpisuje się w ważną falę solidarności z Ukraińcami, którzy witają w kraju 1,5 mln uchodźców i zbierają fundusze na żywność, koce, artykuły zdrowotne i inne.

Przez / as / grp / me

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *