Zbrodnie nazistowskich Niemiec odżywają w Polsce

Zbrodnie nazistowskich Niemiec odżywają w Polsce

Często myślimy, że sama Hiszpania często konfrontuje się z traumami z przeszłości, z mniejszą lub większą energią, z mniej lub bardziej partyjnym entuzjazmem. Ale warto wspomnieć o przypadku Polski. Ponieważ była to największa ofiara II wojny światowej. Była torturowana przez okrutną machinę nazistowskich Niemiec. Został później stłumiony przez sowiecką dyktaturę przez dziesięciolecia, czyniąc Warszawę jednym z najbardziej użytecznych satelitów Moskwy.

Przyszłością Polski na pewno zajmiemy się w kolejnym odcinku. Możemy mówić o jego imponujących inwestycjach w obronność, jego strategicznej wartości dla USA, jego planach dla Europy, obawie o powrót rosyjskiego gniewu. Ale tym razem zajmiemy się niektórymi problemami wewnętrznymi. Ponieważ rany nazizmu jeszcze się nie zagoiły. Wielu Polaków ma poczucie, że nie otrzymali rekompensaty za tak wielki ból. A przede wszystkim za okradanie pomyślniejszej przyszłości.

W związku z tym Polska rozpoczęła proces przyjęcia reparacji wojennych dla Niemiec w wysokości blisko 1,3 bln euro oraz odszkodowania dla sąsiedniej ludności za nieograniczone zniszczenia – wyjaśnił premier. Mateusza Morawieckiego W tym przypadku.

Jeśli jesteś zainteresowany tym podcastem, masz go na wybranej platformie:

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *