Zdejmowany i „żeglowny” stadion wita kibiców w Katarze | Sport |

Stadion 974 będzie bez wątpienia najchętniej oglądanym stadionem przez wszystkich uczestników imprezy.

Odpinany i „żeglowny”, Stadion 974 będzie pierwszym dużym stadionem Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Katarze Fani przybywający do kraju zobaczą centrum sportowe o egzotycznej nazwie i designie, którego gwiezdny materiał, kontenery transportowe, będą mogły ponownie pływać po morzach po zakończeniu imprezy.

974 będzie bez wątpienia najchętniej oglądanym stadionem przez wszystkich uczestników imprezyimponująca postać, którą można zobaczyć praktycznie wszędzie w zatoce, w której znajduje się miasto i gdzie jest najwięcej hoteli.

Jest to również najbliżej lotniska Doha, które jest obowiązkowym etapem wjazdu lub wyjazdu z kraju.

Również ze względu na swój szczególny projekt i koncepcję, Jest to stadion, który można zobaczyć w każdym innym miejscu na świecie, gdy puchar ma już właściciela i można go zdemontować.i przeniesiony i ponownie zainstalowany, gdy jest to wymagane.

A jeśli nie jest to wymagane, 974 kontenery, które nadają mu kształt i nazwę, będą mogły wrócić do swoich zwykłych zadań związanych z przewozem ładunków, ponieważ przez cały czas zachowają swoje certyfikaty żeglarskie.

Czekam na złom

Efe mogła to wszystko zobaczyć podczas wizyty w obiektach tego miejsca o pojemności około 40 000 widzów, bez skazy i gotowych na przyjęcie fanów Poza kilkoma drobnymi pracami, których brakuje na podjazdach i parkingu.

Pomysł na stadion zrodził się ze spotkań komitetu organizacyjnego z hiszpańską pracownią architektoniczną Fenwick Irribaren z Madrytu, dzięki której powstała koncepcja „stadionu tymczasowego, którego charakter pozwala na przeniesienie go w inne miejsce po wykorzystaniu jako” miejsce na wielkie wydarzenie, jakim jest Puchar Świata”.

Wyjaśnił to Efe Mohamed El Atwan, trener 974 i kierujący obiektem w optymalnych warunkach dla Polski i Meksyku, pierwszy mecz mundialu, który zostanie rozegrany 22 listopada.

„Z pomysłem na tymczasowy stadion zrodził się pomysł wykorzystania kontenerów okrętowych, które są łatwe w transporcie, można je przemieszczać w dowolne miejsce, dlatego dwa główne elementy tego stadionu to zatwierdzone kontenery 974 oraz skrót Atwan: które dzielą funkcje operacyjne, oprócz 30 tysięcy ton żelaza, które niosą zważyć wszystko na powierzchnię.”

Wszystko spełnia wymagania FIFA dla stadionu tego kalibru i by po imprezie móc poświęcić się kolejnej misji.

Szatnie, skrzynie, toalety, punkty z jedzeniem i napojami, punkty pierwszej pomocy, kawiarenki prasowe, a nawet strefa VIP to tylko niektóre z miejsc, które znajdą się wewnątrz obudowy, zachowując jednocześnie jej charakterystyczną kolorystykę i industrialny klimat, który nadaje jej egzotyczny charakter z budynku.

Przyszłość stadionu

Częściowo ten wygląd wynika z wymogu, aby materiał zachował wymagane przez władze morskie świadectwa nawigacyjne, których charakterystyczne oznaczenia, plomby i naklejki pozostaną widoczne dla wszystkich podczas turnieju.

Według Al-Atwana opcji modelu jest wiele.

Mamy elastyczność, aby przebudować stadion o takiej samej pojemności na 40 000 widzów lub zbudować mniejsze stadiony o pojemności 20 000 lub 10 000 widzów. Albo przenieś kontenery, aby nadrobić zaległości i stworzyć przestrzeń biurową, albo przegrupuj łazienki w inną tymczasową przestrzeń… lub ponownie wykorzystaj je do transportu” – podkreślił.

Wiadomo już, że część trybun oraz konstrukcja trafią do krajów trzeciego świata, ale ostateczne przeznaczenie kontenerów nie zostanie przekazane. (ja)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *