Zdigitalizowane przez VjOOQIC: Naruszenia i niepożądane zachowania, Hiszpania prowadzi w Europie

Zaktualizowano

13.04.2021 –
07:31

LNiektórzy z hiszpańskich kierowców Bardzo nie do zniesienia w Europie W tym momencie 89% (Pięć punktów powyżej średniej europejskiej) Strach przed agresywnym zachowaniem innych kierowców. Wynika to wyraźnie z ewolucji 7 odpowiedzialnej jazdy podjętej przez Fundację Vinci Autorots. Zachowania i nastroje europejskich kierowców.

Strach przed innymi kierowcami

Jednymi z najbardziej zaskakujących danych z badania byli hiszpańscy kierowcy Niecywilizowani przywódcy za kierownicą. Według Barometru, który analizuje najczęstsze zachowania na drogach, Hiszpania jest najbliżej pierwszego miejsca w trzech z sześciu analizowanych zachowań. W rzeczywistości to Hiszpania Drugi kraj w Europie o najgorszych wynikach (2,2 z 5), Tylko druga Grecja (2,4) I trzy dziesiąte (1,9) powyżej średniej europejskiej.

Niniejsze opracowanie zostało przygotowane na podstawie ankiety z marca 2020 r 12400 z 11 krajów europejskich, Reprezentuje Hiszpanię Kraj bez rogów jest w bardzo nieodpowiedni sposób Inne sterowniki (The 66%), Pierwszy (dopasowany do Włoch), w którym Większy strach jest odczuwany poprzez agresywne zachowanie Inni kierowcy (89%) i drugi (po Holandii) Możesz jechać prawą stroną autostrady lub autostrady. W badaniu wzięły udział osoby powyżej 16 roku życia z Francji, Niemiec, Belgii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Szwecji, Grecji, Polski, Holandii i Słowacji.

Po prostu oddając hołd klaksonie bez powodu

Krajem wszystkich analizowanych jest Hiszpania, gdzie irytujący kierowcy otrzymują klakson w najbardziej odpowiednim momencie. On to robi 66% Wśród badanej populacji Prawie dwa razy więcej w Niemczech (34%) I 15 punktów procentowych więcej Średnia europejska (51%). Cyfra nieustannie o tym przypomina Niezmodyfikowane lub przesadne użycie klaksonu jest zabronione Używaj tylko ostrożnie, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji lub na wąskich drogach z wieloma zakrętami.

Wyprzedzaj po prawej stronie

Hiszpania jest również krajem o największym wzroście (trzy punkty procentowe) Wyprzedzanie po prawej stronie autostrady lub autostrady. Przynajmniej 44% hiszpański Respondenci przyznają, że tego typu niebezpieczne zachowanie jest uznawane za poważne naruszenie przepisów o transporcie publicznym (RGC). Ann Holandia Sprawia, że ​​jeden 48% Kierowców, średnia europejska 34%. Słowacja z 20% jest krajem o najmniejszej liczbie kierowców jadących prawidłowo.

Trzymaj się samochodu z przodu

Inna sprawa to bezkompromisowe zachowanie hiszpańskiego kierowcy Celowe trzymanie się przeszkadzającego Ci pojazdu innego kierowcy, Wiadomo, że Nękanie lub nękanie pojazdu jadącego z przodu. Plik 33% Spośród ankietowanych czasami przyznaje się, że to zrobił, trzy punkty wyżej niż poprzedni barometr. Grecja to bardzo rzadki kraj W tej sekcji (47%), W innym nasileniu ze Słowacją (25%).

Obrażanie innego kierowcy

Hiszpania jest również w zasadzie wyższa niż średnia Wstyd na innych kierowcach. Plik 58% Ankietowani przyznają się do obrażeń podczas jazdy, podczas gdy jest to średnia europejska 55%. Grecja i Francja Kieruj rankingami 70%, Kiedy kierowcy Szwecja To oni najmniej obrażają swoich rówieśników (34%). Niektórzy z tych agresywnych kierowców nadchodzą Wysiądź z pojazdu, aby omówić lub wyjaśnić Do innego kierowcy (plik 20% w Hiszpanii, Z odległości 37% z Polski). Robi to tylko 9% kierowców w Holandii.

Nie udało się zatrzymać na skrzyżowaniu

Innym dziwnym zachowaniem bycia głową Hiszpanii jest coś, czego doświadcza wielu pieszych przechodząc przez przejście dla pieszych. Plik 96% Geodeci podobno spotkali się do tej pory Kierowca, który nie pozwala na przejazd przez jezdnię, Chociaż jest to problem, który dotyka prawie wszystkie kraje w równym stopniu. To średnia europejska 91%, Z Niemcy i Słowacja Jak mniej obywatelski87%).

Będziesz kimś innym

W zamian hiszpańscy kierowcy Mniej agresywny, gwałtowny i bezmyślny Z całej Europy. Tylko 6% Ankiety w naszym kraju uważają, że należy jeździć samochodem Narzuć innym kierowcom tyle, ile każdy może zaoszczędzić! W Polsce natomiast 43% zgadza się z tym stwierdzeniem, aw Wielkiej Brytanii 27%.

Dodatkowo, Tylko 15% Respondenci z Hiszpanii mówią Zostań kimś innym Kiedy siada za kierownicą, w Wielkiej Brytanii jest to 26%. Może być wyjaśnienie 34% Hiszpańskie obietnice Pozostań w swojej bańce, podczas gdy kierujesz mniejszą uwagą na innych45% podejście do wielokrotnej jazdy na Słowacji. Z kolei w Niemczech praktykuje go tylko 9% kierowców.

Zapisz się do newslettera poświęconego samochodom marki W mailu od poniedziałku do niedzieli i z samego rana wszystkie nowości z branży motoryzacyjnej: testy, porównania, filmy, zdjęcia … najlepsze samochody świata w mailu.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *