Zdrowe starzenie się wymaga zrozumienia typów osobowości

Streszczenie: Starsi dorośli mogą być lepiej obsługiwani, gdy się starzeją, gdy uwzględni się ich typy osobowości.

źródło: Uniwersytet Simona Frasera

Nowe badania pokazują, że starsi dorośli mogą uzyskać lepsze wsparcie w miarę starzenia się, gdy weźmie się pod uwagę ich osobowość – na przykład czy bardziej przypominają storczyki czy mniszek lekarski?

Naukowcy z Wydziału Innowacji Uniwersytetu Simona Frasera zbadali potencjalny wpływ działań związanych ze stylem życia na zdrowie poznawcze ponad 3500 osób dorosłych w wieku powyżej 60 lat i odkryli, że osobowość — używając metafory mniszka lekarskiej w psychologii storczyków — może być czynnikiem wspierającym programy działają.

Ich wyniki zostały opublikowane w tym miesiącu w czasopiśmie Granice w starzejącej się neuronauceskłoniło decydentów do rozważenia opracowania programów dostosowanych do typów osobowości, a nie podejścia uniwersalnego.

„Odkrycia te zapewniają nowe możliwości wspierania osób starszych i dostarczają kluczowych dowodów dla nowych programów recept społecznych”, mówi Sylvain Moreno, dyrektor generalny i dyrektor naukowy Circle Innovation.

„Zrozumienie, w jaki sposób różnice osobiste wpływają na starzejącą się populację, może pomóc decydentom w dostarczaniu starszym dorosłym rozwiązań odpowiadających ich indywidualnym potrzebom”.

Ludzie, których można uznać za „dorosłych storczyków”, najlepiej rozwijają się w idealnych warunkach, ponieważ są bardziej wrażliwe i reaktywne biologicznie, podczas gdy „dorosłe osobniki mniszka lekarskiego” są uważane za odporne i łatwo przystosowują się do każdego środowiska. Obraz jest w domenie publicznej

Ludzie, których można uznać za „dorosłych storczyków”, najlepiej rozwijają się w idealnych warunkach, ponieważ są bardziej wrażliwe i reaktywne biologicznie, podczas gdy „dorosłe osobniki mniszka lekarskiego” są uważane za odporne i łatwo przystosowują się do każdego środowiska.

Oznacza to, że storczyki mogą potrzebować więcej rozwiązań pielęgnacyjnych – twierdzą naukowcy. „Ci starsi ludzie są bardziej wrażliwi, jak delikatny kwiat, który reprezentują, i dlatego są podatni na przesadne reagowanie na bieżące problemy zdrowotne i mieszkaniowe oraz niepokojące wiadomości dotyczące gospodarki lub globalnych pandemii” – mówi Emma Rodriguez, doktorantka i badaczka z SFU. .

„Z drugiej strony emeryci z mniszka lekarskiego są stosunkowo mniej wrażliwi na środowisko i bardziej odporne na degradację w złych warunkach środowiskowych”.

Zobacz też

Oznacza to filiżankę kawy

„Lekcja z tego jest taka, że ​​my Powinna przestać klasyfikować osoby starsze w jednej grupie naszej populacji. Wyniki te pokazują, w jaki sposób szlaki starzenia mogą się różnić w zależności od tego, czy dana osoba jest pod wpływem środowiska. „

Zdaniem naukowców zrozumienie, w jaki sposób modyfikowalne czynniki stylu życia mogą utrzymać lub poprawić zdrowie poznawcze, może prowadzić do zdrowszego starzenia się.

O tej wieści o starzeniu się i osobowości

autor: Melissa Shaw
źródło: Uniwersytet Simona Frasera
Kontakt: Melissa Shaw – Uniwersytet Simona Frasera
obrazek: Obraz jest w domenie publicznej

oryginalne wyszukiwanie: Wyniki pojawią się za Granice w starzejącej się neuronauce

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *