Zdrowie publiczne w Stanach Zjednoczonych w kryzysie z „Covid” wzywa do ograniczenia uprawnień urzędników | Opieka zdrowotna w Stanach Zjednoczonych

Ponad połowa stanów USA wprowadziła nowe przepisy ograniczające środki zdrowia publicznego, w tym politykę wymagającą kwarantanny lub izolacji oraz nakaz szczepień lub masek. Eksperci twierdzą, że między nowymi przepisami a masowymi odejściami pracowników podczas pandemii zdrowie publiczne w Ameryce przeżywa obecnie kryzys.

Nowe ograniczenia i niedobory nie tylko wpływają na reakcję na koronawirusa, ale także utrudniają powstrzymanie wybuchów epidemii grypy, odry i innych kryzysów zdrowotnych oraz stawiają Stany Zjednoczone w słabszej pozycji w walce z przyszłymi pandemami.

„Jesteśmy bardzo zaniepokojeni spadkiem liczby organów zdrowia publicznego” – powiedział The Guardian Marcus Plesia, dyrektor medyczny Stowarzyszenia Stanowych i Terytorialnych Urzędników Zdrowia. „Myśleliśmy, że nastąpi renesans zdrowia publicznego i możemy być u progu poważnego spadku”.

oddzielne dochodzenia przez Wiadomości o zdrowiu Kaisera i New York Times Ustalono, że co najmniej 32 stany wprowadziły około 100 nowych przepisów ograniczających władze stanowe i lokalne przed rozwiązywaniem kryzysów zdrowotnych.

„To bardzo ponura przyszłość” – powiedział The Guardian David Rosner, historyk zdrowia publicznego i społecznego na Uniwersytecie Columbia. „To otwierający oczy moment w amerykańskiej historii, w którym widzimy, że wszystkie te tradycje i idee są mobilizowane do tworzenia niezgody, a nie harmonii wokół choroby. Po prostu nie widziałem tego wcześniej”.

Prawodawcy w każdym stanie USA zaproponowali projekty ustaw, aby na stałe ograniczyć zdolność urzędników do ochrony zdrowia publicznego. Niektórym nie udało się zdobyć władzy ustawodawczej lub zostali odrzuceni przez konserwatystów, podczas gdy inni pogrążyli się w bataliach prawnych.

Środki te obejmują między innymi zakaz stosowania masek i szczepionek, cofnięcie nakazów zdrowia publicznego, ograniczenie uprawnień nadzwyczajnych oraz wyrwanie kontroli nad zamykaniem szkół, kościołów i firm.

Lokalni urzędnicy ds. zdrowia są szczególnie zaniepokojeni niezdolnością do poddania kwarantannie tych, którzy zostali narażeni lub wyizolowania tych, u których wynik testu na koronawirusa lub inne choroby zakaźne był pozytywny, co pozwala im rozprzestrzeniać się bez kontroli.

„Izolacja i kwarantanna to naprawdę, bardzo ważne kroki, które Departament Zdrowia Publicznego podejmie, gdy nastąpi jakikolwiek wybuch choroby zakaźnej” – powiedział Plesia. „Są to rodzaje władz, które pozwalają nam działać bardzo szybko i rozwiązywać zagrożenia chorobami zakaźnymi, zanim staną się bardziej rozpowszechnione”.

Na przykład Montana widziała niektóre największe ograniczenia, z ograniczeniami dotyczącymi wymogów kwarantanny i izolacji, nowym nadzorem wybieranych urzędników nad radami zdrowia oraz zakazem zlecania szczepień w miejscach pracy — nawet w systemach opieki zdrowotnej. Nowe przepisy utrudniają izolowanie lub izolowanie pacjentów z grypą lub odrą i mogą przyczynić się do rozprzestrzeniania się wielu chorób, którym można zapobiegać poprzez szczepienia.

Montana doświadcza obecnie jednej z największych fal pandemii, z najwyższym wskaźnikiem nowych przypadków i drugim najwyższym wskaźnikiem hospitalizacji i zgonów w tym czasie. Systemy opieki zdrowotnej w całym stanie mają Wydanie Standardy kryzysu opiekuńczego.

Podczas gdy niektóre stany USA odnotowują spadek liczby przypadków, inne odnotowują nagły wzrost. Nowy Meksyk też w poniedziałek do badania Systemy opieki zdrowotnej w celu wdrożenia standardów kryzysowych w opiece, ponieważ pacjenci nadal wypełniają łóżka, a braki kadrowe utrzymują się. Covid nadal był główną przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych w tym tygodniu, według dla modelu naukowego.

Dyrektor ds. Zdrowia hrabstwa Louis, dr Faisal Khan, odpowiada na pytania członków rady i mówi, że został napiętnowany jako znieważony rasowo i fizycznie zaatakowany na spotkaniu w lipcu po obronie mandatu maski.
Dyrektor ds. Zdrowia hrabstwa Louis, dr Faisal Khan, odpowiada na pytania członków rady i mówi, że został napiętnowany jako znieważony rasowo i fizycznie zaatakowany na spotkaniu w lipcu po obronie mandatu maski. Zdjęcie: Laurie Skrivan / AP

Blair Bryant, zastępca dyrektora legislacyjnego ds. zdrowia w National Association of Counties, powiedział Guardianowi, że lokalni liderzy muszą być w stanie podejmować decyzje, które pomogą społecznościom, w których żyją i pracują. „Nigdy nie chcemy pozbawić lokalnej kontroli żadnego urzędnika powiatowego, nie mówiąc już o lokalnym urzędniku zdrowia publicznego, w przypadku epidemii.

„Będzie ogromny wpływ na naszą zdolność reagowania na tę pandemię, następną pandemię, a także wybuchy innych chorób zakaźnych” – powiedział Bryant.

Zdrowie publiczne w USA było niedofinansowane i za mało personelu przed uderzeniem Covida. Wielu pracowników publicznej służby zdrowia boryka się z długimi godzinami pracy i niskimi budżetami, ponieważ prowadzą kampanie na dużą skalę dotyczące śledzenia kontaktów, testowania i szczepień – a wszystko to przy jednoczesnym gwałtownym spadku poparcia publicznego i W obliczu gróźb i nękania.

więcej niż 500 urzędników służby zdrowia Opuszczenie pola przez rezygnację, przejście na emeryturę lub zakończenie służby od początku pandemii. więcej niż Jeden na pięciu Amerykanów Byli świadkami odejścia lokalnego urzędnika ds. zdrowia podczas największego kryzysu zdrowotnego od stulecia, zabierając ze sobą dziesięciolecia bezcennego doświadczenia. W Północnej Dakocie trzech kolejnych stanowych urzędników służby zdrowia Zrezygnowany w roku 2020.

Przeciążone departamenty zdrowia doprowadziły również do Zwiększone przedawkowanie Wzrost chorób przenoszonych drogą płciową, zatrucia ołowiem i inne.

Według jednego raportu, około 80 000 dodatkowych pracowników służby zdrowia – wzrost o 80% – jest potrzebnych do dalszego świadczenia podstawowych usług zdrowotnych to koniec.

Jednak niewiele środków finansowych dostarczonych przez rząd federalny poszło na długoterminowe planowanie zdrowia publicznego i nie jest jasne, czy departamenty zdrowia będą nadal otrzymywać odpowiednie fundusze po pandemii.

I pojawia się problem znalezienia ludzi, którzy w ogóle są chętni do pracy w terenie, po tym, jak byli świadkami długich godzin i gróźb pod adresem urzędników służby zdrowia.

„Wielu naprawdę zdolnych i utalentowanych ludzi, którzy chcieliby wykonywać te prace, prawdopodobnie zastanowiłoby się dwa razy, czy chcą podjąć tę pracę” – powiedział Plesia. „Niektórzy profesjonaliści uznają te prace za zbyt ryzykowne”.

Eksperci stwierdzili, że pomimo burzliwej teraźniejszości zdrowie publiczne wciąż może skręcić w róg i wyjść z pandemii silniejsze.

„Pandemia COVID-19 podkreśliła znaczenie zdrowia publicznego” – powiedział Bryant. Pomimo oporu zastosowane środki i środki ostrożności „naprawdę wpływają na rozprzestrzenianie się wirusa”.

„Naprawdę mamy szansę na ulepszenie systemu” – powiedział Plesia. Ale jeśli ograniczenia i niedobory nie zostaną odwrócone, „będziemy mieć problem, gdy nadejdzie kolejna pandemia – problem, który jest znacznie gorszy niż obecnie”.

Rosner powiedział, że środki zdrowia publicznego obowiązują w Stanach Zjednoczonych od momentu powstania kraju, a Amerykanie zawsze mieli indywidualistyczne podejście, które przenika również zdrowie. Ale „nacisk na prawa osobiste nad odpowiedzialnością zbiorową” jest nowym zjawiskiem.

„Zdrowie zawsze było czymś, co w zasadzie jednoczymy. Jest to jedna z funkcji rządu, która zwykle nie jest kwestionowana w dużym stopniu – prawo rządu do ochrony zdrowia swoich obywateli” – powiedział Rosner.

Teraz to się zmienia — a reperkusje będą odbijać się echem.

Nie chodzi tylko o porażkę zdrowia publicznego. „Kryzys zdrowia publicznego jest sygnałem nadchodzącego kryzysu w kulturze politycznej” – powiedział Rosner. „Ostatecznie polegamy na tym, że wszyscy zachowujemy się w określony sposób, zwłaszcza w przypadku chorób zakaźnych. A jeśli masz dużą nieufność – do rządu, do władz, jeśli masz polityków mobilizujących się do wzbudzania nieufności – masz kłopoty Kim jesteśmy”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *