Zielone światło dla Pro League

To jest oficjalne. Najwyższa Rada Sportu – poprzez swój zarząd – sformalizowała wczoraj przeniesienie Asobala do Pro League, poinformował Diario de Leon 9 czerwca. To posunięcie, które nastąpi dopiero w sezonie 2023-24 i jest „kamieniem milowym” dla hiszpańskiej piłki ręcznej mężczyzn, wyjaśnił Jose Manuel Franco, prezes CSD.

– Profesjonalizm wzmocni gospodarkę klubów, wpłynie pozytywnie na przygotowanie zawodników i pozwoli nam osiągać lepsze wyniki w rozgrywkach, w tym międzynarodowych – wyjaśnił prezydent. Od teraz kluby będą mogły stać się spółkami sportowymi, co jest kolejnym posunięciem kapitałowym, które pozwoli im zwiększyć budżety. W rzeczywistości kilka tygodni temu Abanca Ademar poinformowała SAD o zaletach i wadach tego przeniesienia, które w żadnym wypadku nie będzie obowiązkowe, ale opcjonalne. Bycie stowarzyszeniem zawodowym „zapewni organizacji stabilność, wypłacalność i profesjonalizm jej struktur”.

Hiszpania, dobry początek

Z kolei hiszpańska reprezentacja juniorów w piłce ręcznej rozpoczęła mistrzostwa Europy pokonując Norwegię (38-25). Dziś zmierzą się z Polską (18:00), aw niedzielę z Portugalią (20:30).

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.