Ziemia, najniższa prędkość 4 lipca

Ziemia, najniższa prędkość 4 lipca

Orbita Ziemi – Wikipedia

MADRYT, 4 lipca (prasa europejska) –

Ziemia przeszła 4 lipca w najdalszym punkcie od Słońca na swojej orbicie w 2022 roku, astronomicznym punkcie orientacyjnym znanym jako apogeum, Odbywa się to co roku między 2 a 7 lipca.

Dokładny moment największego sezonu nastąpił o 07:10 UTC, kiedy Ziemia i Słońce spotkały się na 152 098 455 kilometrach, czyli około pięciu milionach kilometrów nad rynną, co wydarzyło się w tym roku 4 stycznia, Raporty czasu i daty.

Ziemia krąży wokół Słońca, opisując eliptyczną orbitę 930 milionów kilometrów, ze średnią prędkością 107 280 kilometrów na godzinę, co oznacza pokonanie tej odległości w 365 dni i prawie 6 godzin, Stąd rok przestępny jest obliczany co cztery lata.

Zmiany prędkości

ale według Drugie prawo Kepleraprędkość ta jest zmienna, wzrastając do maksimum na peryhelium – najkrótszej odległości od Słońca – 110 700 kilometrów na godzinę, I zredukowane do minimum na wysokości, z 103.536 kilometrów na godzinę, czyli ponad 7000 kilometrów na godzinę..

Kepler zdał sobie sprawę, że linia łącząca planety i słońce obejmuje ten sam region w tym samym okresie. Oznacza to, że gdy planety na swojej orbicie znajdują się blisko Słońca, Porusza się szybciej niż wtedy, gdy jest daleko.

Zatem prędkość orbitalna planety będzie mniejsza, w większej odległości od Słońca, a na mniejszych odległościach prędkość orbitalna będzie wyższa. Średnia odległość od Słońca wynosi 150 mln km. W apogeum osiąga 152,09 mln km, aw peryhelium spada do 147,10 mln km.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *