Złagodzenie ograniczeń dotyczących COVID-19 w największym hrabstwie Oregonu – w samą porę dla Blazerów

Złagodzenie ograniczeń dotyczących COVID-19 w największym hrabstwie Oregonu - w samą porę dla Blazerów

Hrabstwo Multnomah przejdzie do stanu o niższym ryzyku w czwartek, Dla mnie Gubernator.

Jest to w sam raz, aby więcej fanów mogło rozegrać swój pierwszy mecz na Portland Trail Blazers w NBA Playoffs.

Place zabaw, kościoły i inne miejsca w mniej ryzykownych okręgach mogą tworzyć sekcje bunkrów, w których nie obowiązują limity pojemności, a ludzie mogą siedzieć blisko siebie, jeśli organizatorzy sprawdzą karty szczepień osób przy drzwiach.

Dyrektor generalny Blazers, Chris McGowan, powiedział w tweecie, że spodziewa się około 8000 fanów, którzy odwiedzą centrum MODA na nowych zasadach. Centrum MODA będzie nadal wymagać od wszystkich fanów noszenia nakrycia twarzy, niezależnie od ich statusu szczepień.

Oregon Health Authority poinformuje, że w czwartek poda w Internecie więcej szczegółów na temat funkcjonowania podziałów miejsc na strefy.

Ogólnie więcej ludzi Dozwolone jest grupowanie W kraju i za granicą, gdy bojkoty przechodzą do mniej niebezpiecznego stanu. Restauracje, sale gimnastyczne i teatry mogą zwiększyć pojemność do 50%. Instytucje religijne, sklepy detaliczne i centra handlowe mogą zwiększyć pojemność do 75%.

W międzyczasie Departament Zdrowia Publicznego hrabstwa Multnomah zaleca ludziom noszenie masek w pomieszczeniach, aby uniknąć nowych infekcji. Departament powiedział, że póki sytuacja jest bezpieczna, Dla mnie Centers for Disease Control, aby osoby, które zostały w pełni zaszczepione, mogły zdjąć swoje maski w większości miejsc, często nie ma praktycznego sposobu, aby dowiedzieć się, kto jest zaszczepiony, a kto nie.

Kibice idą na swoje miejsca przed meczem koszykówki NBA między Portland Trail Blazers a Los Angeles Lakers w Portland w stanie Oregon w piątek 7 maja 2021 r. Mecz był pierwszym meczem, w którym fani mogli uczestniczyć od początku koronawirusa pandemia. .

Craig Mitcheller / AP

„Maski działają i prosimy was o to, abyście je ukrywali, dopóki nie wzrosną wskaźniki szczepień, a wskaźniki chorób dalej spadną” – powiedziała dyrektor ds. Zdrowia publicznego Jessica Guernsey. Tysiące ludzi zostało w pełni zaszczepionych w całym hrabstwie, ale nie we wszystkich dzielnicach i grupach wiekowych. Prawie jedna trzecia uprawnionych do tej pory nie otrzymała żadnego zastrzyku, zwłaszcza młodych dorosłych ”.

Okręgi kwalifikują się do statusu najniższego ryzyka, jeśli zaszczepią 65% lub więcej populacji w wieku 16 lat lub starszej i mają plan szczepień zatwierdzony przez stan.

Mogą również kwalifikować się, jeśli częstość występowania COVID-19 jest niska, zgodnie z miernikami ustalonymi przez stanową agencję zdrowia.

Inne hrabstwa, w których ograniczenia dotyczące COVID-19 zostaną złagodzone w czwartek, to Baker, Curry, Grant i Tillamook. W sumie osiemnaście prowincji będzie w mniej ekstremalnej sytuacji do końca tygodnia.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *