Zmiana klimatu i Księżyc łączą siły, aby stworzyć rekordowe powodzie na Ziemi

Zmiana klimatu i Księżyc łączą siły, aby stworzyć rekordowe powodzie na Ziemi

W momencie pisania tego raportu, Potwierdzono zgon co najmniej 120 osób z powodu poważnych powodzi w Europie Zachodniej. Jest tragicznie prawdopodobne, że gdy ta historia się skończy, liczba ta będzie znacznie wyższa. Rzecznik prasowy Niemieckiej Służby Pogodowej (DWD) Powiedział CNN Że w niektórych rejonach od 100 lat nie było dużo deszczu.

Politycy i eksperci zauważyli, że te ekstremalne zjawiska pogodowe są ściśle powiązane ze zmianami klimatycznymi. Ale inna kometa, wspomniana powyżej, również ma wpływ na pogodę: „chwianie się” orbity Księżyca.

W rzeczywistości, zaledwie kilka dni przed powodzią, a badanie Naukowcy z NASA i University of Hawaii ostrzegli w czasopiśmie Nature Climate Change, że Ziemia może doświadczyć rekordowych powodzi w połowie lat 30. ze względu na zmiany orbity Księżyca.

„Zmiany klimatu powodują podnoszenie się poziomu mórz, co z kolei zwiększa tempo wysokich powodzi” – powiedział Salonowi profesor i astronom z Harvardu, Avi Loeb. “Siła grawitacyjna Księżyca ciągnie wodę w oceanach w swoim kierunku. Opór księżyca zmienia się z roku na rok, ponieważ księżyc “oscyluje” po swojej orbicie, nieznacznie zmieniając swoje położenie względem Ziemi w rytmicznym 18,6-letnim cyklu. ” W połowie cyklu, wyjaśnił Loeb, siła Księżyca na Ziemi powoduje wzrost pływów i spadek wysokości pływów. W drugiej połowie przypływy rosną, a maleją.

„Obecnie obserwujemy wzmacniającą pływy część cyklu, a następny cykl wzmacniający pływy rozpocznie się w połowie lat 30.” – zauważył Loeb. Do tego czasu globalny poziom mórz wzrośnie na tyle, że te wyższe niż normalnie fale będą szczególnie kłopotliwe.

Ale podczas gdy orbita Księżyca nie jest czymś, co ludzie mogą łatwo kontrolować, zmiany klimatyczne spowodowane przez człowieka to druga połowa równania.

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier oświadczył: „Tylko jeśli zdecydowanie zajmiemy się zmianami klimatycznymi, będziemy w stanie zapobiec ekstremalnym warunkom pogodowym, takim jak te, których doświadczamy”. Minister środowiska Svenja Schulz oświadczyła publicznie, że “zmiany klimatyczne nadeszły do ​​Niemiec”.


Chcesz mieć więcej artykułów o zdrowiu i nauce w swojej skrzynce odbiorczej? Zapisz się do cotygodniowego newslettera salonu wulgarny świat.


– Z takimi wydarzeniami będziemy się wielokrotnie spotykać – zadeklarował w oświadczeniu premier Nadrenii Północnej-Westfalii i kandydat na stanowisko kanclerza Niemiec Armin Laschet. „Oznacza to, że musimy przyspieszyć działania na rzecz ochrony klimatu na poziomie europejskim, federalnym i globalnym, ponieważ zmiany klimatyczne nie ograniczają się do jednego kraju”.

Chociaż zakres, w jakim zmiany klimatyczne przyczyniły się do historycznych powodzi, pozostaje niejasny, w szczególności ostrzeżenie Lascheta jest bezdyskusyjne.

W rzeczywistości klimatolodzy twierdzą, że idealna burza zmiennych zagraża nadmorskim miastom.

„Zmiany klimatu nieustannie podnoszą poziom mórz, a to przyczynia się do niepokojących powodzi, a także wszystkich fal sztormowych i erozji wybrzeży” – napisał dla Salon Kevin Trenberth, klimatolog z University Foundation for Atmospheric Research. „Ale największe efekty pojawiają się, gdy wszystko się układa: przypływ, wielka burza z elementem wiatru na lądzie, który gromadzi wodę wzdłuż wybrzeża, a następnie dodaje duże fale na górze. Proces jest w dużej mierze nieliniowy, a największe skutki mają duże fale podczas bardzo przypływu”.

Ken Caldera z Carnegie Endowment for Global Environment powiedział Salonowi w e-mailu, że planeta ma swoje naturalne wahania, jeśli chodzi o okresy gorąca lub zimna, okresy mokre lub suche. „To skrajności, które nas uderzają, a nie zmiana przeciętnych warunków. Blaknięcie koralowców występuje, gdy fala upałów w oceanie nasila się przez globalne ocieplenie – zmieniając wydarzenie, które koralowce przystosowały się do takiego, z którym nie chcą się zmierzyć” – powiedział. Kaldera.

Dodał, że to, o czym przypomina nam nowe badanie, to istnienie 18,6-letniego cyklu księżycowego i zmniejszenie amplitudy pływów. Wykreślony z cykli dziennych i innych cykli miesięcznych, ten 18,6-letni cykl pozwala nam przewidzieć, kiedy wzrost poziomu morza spowodowany topniejącymi lodowcami i rozszerzającymi się termicznie morzami będzie najbardziej prawdopodobny, aby wpłynąć na systemy ludzkie i naturalne.

Caldera wyraził nadzieję, że nasza wiedza o zbliżającej się katastrofie nadmorskich miast zmusi decydentów do podjęcia niezbędnych kroków w celu zrównoważenia zmian klimatycznych. Niestety, zauważył, “morze wznoszą się i opadają zgodnie z naturalnymi cyklami, ale ingerencja człowieka w system klimatyczny powoduje, że morza poruszają się tylko w jednym kierunku – i ta tendencja jest wzrostowa”.

„Prawdopodobnie minie co najmniej dziesiątki tysięcy lat, zanim natura będzie w stanie w pełni odzwierciedlić wpływ człowieka na poziomie morza” – dodał.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *