Zmiany polityczne przybliżające Polskę do wartości unijnych

Zmiany polityczne przybliżające Polskę do wartości unijnych

Donald Tusk wprowadził cztery nowe ministerstwa. Jednym z nich jest Ministerstwo Przemysłu, mieszczące się w górniczym mieście Katowicach.

Reklama

Nowy rząd Donalda Tuska wprowadzony Cztery nowe ministerstwa Z myślą o zbliżeniu się do Polski Wartości i normy Unii Europejskiej. Jednym z nich jest Ministerstwo Przemysłu, mieszczące się w górniczym mieście Katowicach.

„Ministerstwo zajmie się minerałami, czyli górnictwem i energetyką, ale energią w kontekście paliwa dla kopalń. Pierwszym i najpilniejszym z tych zadań jest uzyskanie zgody. Pomoc dla spółek węglowych. Mam nadzieję, że ta transformacja energetyczna, albo początek tej transformacji nastąpi na Śląsku – mówi minister przemysłu Marcena Sarnecka.

Mieszkańcy Katowic są zadowoleni z pomysłu i mają nadzieję, że w regionie zajdą zmiany.

„Jako obywatel Katowic i Śląska bardzo wspieram. Pamiętam, jak było tu Ministerstwo Energetyki i Górnictwa. Zapewnione bardzo dobre usługi dla regionu – mówi Marian Kedzier, mieszkaniec Katowic i Śląska.

Inne ministerstwa to: Polityka dla osób starszych, Społeczeństwo obywatelskie i Polityka na rzecz równości. To jest Są to sprawy pilneOprócz Prawa reprodukcyjne kobiety i Poronienie.

„Komisarz tam jest Równość i dyskryminacja W obszarze działań antydyskryminacyjnych oba sektory Kobiety i mężczyźni niepełnosprawniJak w apelu Społeczność „Tęcza”. lub LGTBIQ+” – mówi Minister Równości Kadarsina Kodula.

Entuzjaści wydają się zadowoleni z nowych pomysłów, ale zachowują też umiar.

„Przechodzimy od poziomu symbolicznego do działania. Bardzo cenię tych ministrów i ministerstwa. Podejrzewam, że będziemy monitorować ich działania, podobnie jak całe społeczeństwo. Będziemy z nimi współpracować, co absolutnie się wydarzyło. Niemożliwe według rządu Prawo i Sprawiedliwość. Jest więc ogromna szansa Twórz rozwiązania Do tej pory za dużo mówiliśmy – mówi Bart Staszewski, działacz wspierający prawa społeczności LGBT+.

Eksperci również uważają, że powołanie nowych ministrów jest dobre Ruch politycznyi A Znaczący gest W stronę szerszego elektoratu.

„Problemy tych grup zmotywowały wiele osób do pójścia do urn. To ważne Należy przeciwstawić się działaniom poprzedniego rządui ten rząd, rząd Donalda Tuska, chce to uszanować. Przynajmniej taką mam nadzieję” – wyjaśnia Filip Bósterski, analityk polityczny Polskiego Instytutu Spraw Publicznych.

„On Jest rok 2024 Znów rok wyborczy w Polsce: Wybory wykonawcze i europejskie. To będzie kolejny sprawdzian, czy nowy rząd wywiązuje się ze swoich obietnic złożonych społeczeństwu” – podsumowuje Magdalena Sotonik, korespondentka Euronews w Polsce.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *