Zmieniające się objawy Omicron: Rzadkie objawy COVID powracają po omicronie

Zmieniające się objawy Omicron: Rzadkie objawy COVID powracają po omicronie

Raporty z Wielkiej Brytanii wskazują, że a Typowe objawy COVID-19 powrót do zmiennej omicron – zaćmienie mózgu.

Codzienne ekspresowe – Brytyjski serwis informacyjny – Niedawno informowaliśmy, że pacjenci z COVID-19 zgłaszali „zamglenie mózgu” jako jeden z ich objawów w aplikacji ZOE COVID Study, która rejestruje i analizuje objawy zgłaszane przez pacjentów.

  • „Jednym z najbardziej niezwykłych – ale najczęstszych – objawów omikronu jest tzw. mgła mózgowa, Codzienne ekspresowe raporty.

zaćmienie mózgu Od jakiegoś czasu jest to dość rzadki objaw COVID-19. W rzeczywistości doniesienia o mgle mózgowej pojawiły się w październiku 2020 r., w pierwszym roku epidemii, o czym pisałem Wiadomości z pustyni. Ale nie jest często zgłaszany jako jeden z najczęstszych objawów, do których należą gorączka, dreszcze, duszność, kaszel i bóle ciała.

Lekarz. Shruti Agnihotri, neurolog z University of Alabama Birmingham, powiedział ABC 33/40 Mgła mózgowa często wiąże się z silnymi bólami głowy i utratą pamięci.

  • „Często ci pacjenci mogą wyzdrowieć z początkowej gorączki i objawów duszności i nadal mają silne bóle głowy i często skarżą się na amnezję, która jest często określana jako mgła mózgowa”.

Powiedziała, że ​​mgła mózgu może przypominać wstrząs mózgu.

  • „Pacjenci często opisują trudności ze skupieniem uwagi, koncentracją i złym samopoczuciem, nie tak dotkliwym, jak w innym przypadku. Czasami widzimy te objawy w wielu innych przypadkach, podczas po wstrząśnieniu mózgu, a także widzimy je po różnych innych infekcjach ” Agnihotri Powiedzieć ABC 33/40.

Objawy pojawiły się teraz w przypadku wariantu omikronu i są kolejnym dowodem na to, jak wariant omikronu wpływa na osoby posuwające się naprzód.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.