Zmniejsza się liczba wyjazdów ukraińskich uchodźców do Polski, a Hiszpanie wykrywają przyjazdy

Oni Prawie 4 mln Ukraińców Ci, którzy wyjeżdżają z kraju w ciągu miesiąca od rozpoczęcia Rosyjska inwazja na Ukrainę, Wydaje się jednak, że tempo wydawania publikacji spadło. Ta sobota 31 100 ukraińskich uchodźców przedostało się do sąsiedniej PolskiTo bardzo mało w porównaniu do czasów, kiedy rejestracja przekraczała granicę przez 140 tysięcy Ukraińców.

To spowolnienie exodusu uchodźców z Ukrainy może, zdaniem organizacji humanitarnych, wynikać z exodusu rodzin z innych krajów. Ukraina W pierwszych dniach WojnaAlbo ten bas Bombardowanie We wschodniej części kraju ludzie nie odważyli się przekroczyć granicy, jak to miało miejsce ostatnio na LV.

Hiszpania celem dla ukraińskich uchodźców

Tymczasem tysiące Ukraińców wybierają miejsce docelowe Hiszpania, Rozpoczęto plan przeniesienia ich do wolnej Hiszpanii. W Alhambrze, w mieście Ciudad Real, teraz jeszcze jedna flaga faluje, mianowicie Sąsiedzi wrócili Z tragedią przejścia 3700 kilometrów.

Paco, który mieszka w Alhambrze, powiedział ośmiu przyjaciołom, żeby spróbowali Przyprowadź jak najwięcej uchodźców„Zaangażowanie, jakie mieliśmy z tymi ludźmi, kiedy wyjeżdżaliśmy, zwłaszcza gdy przyjechaliśmy, było nie do opisania” — mówi Paco Soldivar.

Jest to również szansa dla tego obszaru Hiszpania jest pusta A „Niektórzy ludzie wydają się chcieć zostać, a jeśli mają pracę, wydaje się, że rodzina już ją znalazła”, wyjaśniają.

„Jest wiele miast, w których obywatele rzucili się na ukraińskich uchodźców” – powiedział. Szkolenie awaryjne Bardzo małe z jednym celem: muszą się jak najszybciej zintegrować.

Anfisa, Ukrainka, która od jedenastu lat mieszka w Hiszpanii, jest całkowicie gotowa pomagać gościom: „Nauczę ich czytać i wymawiać hiszpański alfabet…” – wyjaśnia. Również ten Kluczowe wsparcie dla jego towarzyszy Wdrażanie wielu praktyk: „Pomaganie im w koordynowaniu praktyk uchodźczych w Valdebenos poprzez wywiady z pracownikami socjalnymi, wywiady z doradcami szkolnymi. Każdy z nich chce być użyteczny. Wyrażają chęć do pracy, nawet jeśli jest. Pomoc w każdy możliwy sposób. „

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.