Znalezienie sekretnego jeziora, które przypomina Ziemię 3,5 miliarda lat temu i jak wyglądałoby życie na Marsie

Odkryto, że w Argentynie znajduje się system jezior, w którym występuje rzadki zestaw społeczności drobnoustrojów nieznanych wcześniej naukowcom. Społeczności drobnoustrojów tworzą w miarę wzrostu gigantyczne stosy skał, przypominające milimetr po milimetrze budowanie raf koralowych. Uniwersytet Kolorado zwraca uwagę, że „społeczności mogą również zapewnić naukowcom niespotykaną wcześniej wiedzę Jak powstało życie na Marsie?Która była podobna do Ziemi miliardy lat temu.”

„Gdyby życie na Marsie ewoluowało do poziomu kopalnego, wyglądałoby tak” – powiedział geolog Brian Hynek, profesor na Wydziale Nauk Geologicznych Uniwersytetu Colorado Boulder, który pomógł udokumentować ekosystem. „Zrozumienie tych współczesnych społeczności na Ziemi może nam powiedzieć, czego szukać, szukając podobnych cech w skałach marsjańskich”.
Więcej szczegółów w CNN:
Stromatolity są Warstwowe skały Powstaje w wyniku wzrostu niebieskozielonych alg, czyli cyjanobakterii, w procesie fotosyntezy. Struktury te są uważane za jeden z najstarszych ekosystemów na Ziemi. Według NASAStanowi to przynajmniej najstarszy skamieniały dowód życia na naszej planecie 3,5 miliarda lat temu. „Z pewnością przypomina niektóre z najstarszych makroskamieniałości na naszej planecie i jest w rzeczywistości rzadkim typem środowiska na współczesnej Ziemi” – powiedział Hynek.

Chociaż stromatolity występują w środowisku zawierającym tlen, Hynek powiedział, że wierzy, że odległe warstwy skały otrzymują niewielką ilość tlenu i są aktywnie tworzone przez drobnoustroje w procesie fotosyntezy beztlenowej. Dzięki temu struktury byłyby podobne do tych znalezionych na starożytnej Ziemi… „Zidentyfikowaliśmy ponad 600 Starożytne jeziora na Marsie; Może był tam ocean. „Więc na początku było trochę jak na Ziemi”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *