Znaleźli na Twitchu grę wideo za 5 dolarów, która stała się fenomenem dzięki temu popularnemu urządzeniu do przesyłania strumieniowego

Znaleźli na Twitchu grę wideo za 5 dolarów, która stała się fenomenem dzięki temu popularnemu urządzeniu do przesyłania strumieniowego
Halls of Torment stało się popularne dzięki streamerowi, który go odkrył. (YouTube/Asmongold TV)

Zazwyczaj trendy na Twitchu przejmują gry masowe lub trzycyfrowe, które kosztują od 60 do 70 dolarów. Jednak na Twitchu pojawiło się ciekawe zjawisko, gdzie gry poniżej 5 dolarów na Steamie przyciągają uwagę widzów.

Halls of Torment to tytuł pojawiający się w zawartości AsmongoldJest streamerem, który ma ponad trzy i pół miliona obserwujących na platformie Amazon i który był odpowiedzialny za to, że gra, która wciąż jest w fazie wczesnego dostępu, stała się wirusowa.

ostatni rok, Asmongold odkrył Halls of Torment w wyszukiwarce Steam i zdecydował się transmitować go strumieniowo na swoim kanale. W ciągu 13 godzin transmisji na żywo docierało do średnio 21 000 widzów. Od razu wywarło to pozytywny wpływ na sklep PC, a gra zebrała 96% pozytywnych recenzji.

Chociaż gra ta kosztuje niecałe 5 dolarów, jej twórcy wybrali gatunek, który stał się popularny w ostatnich latach: roguelikeshoot'em up. Tego typu zabawa polega na przetrwaniu w scenariuszu, w którym pojawia się niezliczona ilość wrogów, przy jednoczesnym ulepszaniu broni i statystyk postaci. Każdy poziom jest inny i jeśli zginiesz, musisz zacząć od zera.

Halls of Torment stało się popularne dzięki streamerowi, który go odkrył. (para)

Gatunek osiągnął szczyt dzięki Vampire Survivors, Która została uznana za jedną z najlepszych gier roku 2022 ze względu na szaloną i uzależniającą rozgrywkę, a Halls of Torment ma wiele podobnych rzeczy. Po pierwsze, opracowano go w drodze niezależnego badania.

Dzięki transmisjom Asmongold popularność gry gwałtownie wzrosła. Sprzedaż szybko wzrosła, osiągając 450% wzrost w lipcu 2023 r. Recenzje na Steamie również odzwierciedlały ten entuzjazm i uzyskały 96% ocen „bardzo pozytywnych”.

Wpływ tego tytułu był tak duży, że streamer stwierdził, że „ta gra odmieniła moje życie”, gdyż pozwoliła mu powiększyć bazę użytkowników i zyskać większe uznanie wśród społeczności.

Halls of Torment stało się popularne dzięki streamerowi, który go odkrył. (para)

Odrobina szczęścia towarzyszyła także twórcom gry, studiu Chasing Carrots, którzy niespodziewanie znaleźli w Asmongold najlepszą rozgłos dla swojego projektu, który znajduje się wciąż w fazie Early Access, więc nie został on oficjalnie wydany i mogą jeszcze ulec zmianom.

Efekt, który od tego czasu zaczął tracić na popularności Statystyki Steam pokazują, że gra ma obecnie zaledwie 745 aktywnych graczy, co stanowi niewielki ułamek z 26 000 użytkowników, do których dotarła w szczytowym okresie.. Coś, co bagatelizuje to, co się wydarzyło, pokazując obecną moc, jaką twórcy mają w produkcie.

Wczesny dostęp do Palworld rozpoczął się 19 stycznia, zatem nie został jeszcze oficjalnie uruchomiony i jest dostępny wyłącznie na platformie Steam na PC i Xbox. Sprawa ta w ciągu tych kilku dni wywołała kontrowersje w różnych branżach, początkowo dlatego, że została oskarżona o plagiat. Jednak liczby sprzedaży przeczą temu negatywnemu środowisku.

Wielu nazywa tę grę „Pokémon with guns”, ponieważ ma wiele podobieństw do tytułu Nintendo, co po części przyczyniło się do jej popularności, mimo że jest zupełnie inna na poziomie rozgrywki.

Gra wideo była bestsellerem, ale spotkała się z licznymi oskarżeniami o plagiat i wykorzystanie sztucznej inteligencji. (na świecie)

Największe zjawisko dzieje się na Steamie. Według studia deweloperskiego Pocketpair, osiem godzin po premierze, gra osiągnęła już milion sprzedanych egzemplarzy. Następnego dnia miał już 2 miliony, a trzeciego dnia zanotował 5 milionów, a obecnie liczba ta przekracza 7 milionów. Rekord jak na tytuł we wczesnym dostępie, po którym nie spodziewano się takiego trendu.

Ale ten sukces sprzedażowy nie ogranicza się do tych liczb. Na Steamie Palworld przekroczył granicę 1,5 miliona graczy jednocześnie. To osiągnięcie stawia ją wyżej od popularnych gier, takich jak Counter-Strike 2 i DOTA 2, ugruntowując jej pozycję najlepiej sprzedającej się gry w sklepie Valve.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *