Znaleźli szczątki ostatniego dinozaura na Ziemi

Znaleziono grupę paleontologów Noga dinozaura na wykopie w Północnej Dakocie, Wskazuje, że zmarł w wyniku katastrofy asteroidy, która uderzyła w Ziemię i zabiła te zwierzęta.

Okaz kopalny należy do Tescelozaura i jest w doskonałym stanie. Nowe odkrycie zostanie pokazane w trzyletnim filmie dokumentalnym, który zostanie wyemitowany przez BBC 15 kwietnia. Ta próbka 66 milionów lat.

Unikalne odkrycie

Znaleziona kończyna była kompletna i pokryta skórąto tylko jedna część serii odkryć, które wyłoniły się ze złoża Tanis w Północnej Dakocie (USA).

Naukowcy uważają, że stworzenia znalezione na Tanis zmarły i zostały pochowane tego samego dnia, w którym gigantyczna asteroida uderzyła w Ziemię. Dokument zostanie pokazany i opowiedziany 15 kwietnia David Attenboroughktóry dokona przeglądu odkryć, z których wiele zostanie po raz pierwszy upublicznionych.

„Na tej stronie mamy wiele szczegółów, które mówią nam, co wydarzyło się chwila po chwili, to prawie jak oglądanie tego w filmach. ,” powiedział. Robert de Palmaabsolwent Uniwersytetu w Manchesterze (Wielka Brytania), który Kieruje wykopaliskami w Tanis.

Istnienie Tanis i zarzuty stawiane temu miejscu zostały po raz pierwszy ogłoszone przez magazyn Nowojorczyk W 2019 roku wywarł ogromny wpływ.

Nauka często wymaga, aby początkowa prezentacja nowych odkryć została dokonana na łamach czasopisma akademickiego. Od tego czasu opublikowano recenzowane artykuły, a zespół wykopaliskowy obiecał kilka artykułów podczas procesu wydobywania, przygotowywania i opisywania skamieniałości.

Dinozaur to Tescelozaur

ten Profesor Paul Barrett, z Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i ekspert od ornithischian dinozaurów (zwłaszcza roślinożerców), zbadał znalezioną nogę. „To Tescelozaur. Pochodzi z grupy, której nie mieliśmy wcześniej danych dotyczących kształtu ich skóry, i pokazuje jednoznacznie, że te zwierzęta były bardzo łuskowate, jak jaszczurki. Nie miały piór, jak ich mięsożerni rówieśnicy” – powiedział. „Najsilniejszym pomysłem, jaki mamy, jest to, że jest to zwierzę, które mniej lub bardziej umiera natychmiast.„, on dodał.

Gdzie spadł meteoryt?

Miejsce uderzenia znajdowało się w Zatoce Meksykańskiej, niedaleko Chicxulub (półwysep Jukatan). Około 3000 km od Tanis, ale taka była energia zderzenia, że ​​wszędzie czułem zniszczenie. Znalezione szczątki zwierząt i roślin wydają się być „przewrócone” przez osady z fal wody rzecznej wywołanych trzęsieniami ziemi.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.