Znaleźli XVII-wiecznego „chłopca-wampira” z blokadą kostki na polskiej „nekropolii”.

Znaleźli XVII-wiecznego „chłopca-wampira” z blokadą kostki na polskiej „nekropolii”.

Archeolodzy odkryli niezwykłe szczątki XVII-wiecznego chłopca, pochowane z kłódką przywiązaną do jego nogi, co według naukowców jest oznaką średniowiecznego strachu przed zmarłymi powracającymi do życia jako „wampiry”.

Naukowcy, w tym Dariusz Poliński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, badali grobowce na wczesnośredniowiecznej „nekropolii” w pobliżu Debrowy Słemińskiej w Polsce, szukając unikalnych pochówków.

W tym miejscu w zeszłym roku dokonali rewolucyjnego odkrycia pochówku średniowiecznej młodej kobiety, której ciało było podwójnie zabezpieczone „aby nie wydostało się z grobowca” trójkątnym zamkiem na lewym kciuku. cios i kosa skierowana w dół z ostrzem przy szyi.

Poszukując w pobliżu innych podobnych pochówków, archeolodzy odkryli teraz dziwny i bezprecedensowy pochówek XVII-wiecznego chłopca w wieku około 5-7 lat.

Szczątki chłopca znaleziono zakopane twarzą w dół w grobie, co sugeruje, że zmarły i jego „aktywność” były „przestraszone” po śmierci.

Naukowcy wyjaśniają, że tego typu pochówki mogły być dokonywane w regionie w średniowieczu, aby zmarli „wgryzali się w ziemię” i tym samym nie stanowili „zagrożenia dla ludzi”. Raport.

Pod kośćmi chłopca archeolodzy znaleźli również trójkątny zamek, który był niemal identyczny ze szczątkami średniowiecznej kobiety znalezionymi na stanowisku w zeszłym roku.

Analiza sugeruje, że grób chłopca mógł zostać zbezczeszczony i część ciała usunięta, ale nie wiadomo, kiedy i dlaczego tak się stało, ani co stało się ze szczątkami.

W pobliżu grobu chłopca śledczy znaleźli „zagadkową grupę” szkieletów kilku dzieci, z których jeden miał fragment szczęki poplamiony na zielono.

Według naukowców podobny zielony kolor znaleziono na podniebieniu kobiety wykopanej w zeszłym roku.

Śledczy podejrzewają, że mężczyzna mógł mieć w ustach związek miedzi.

Podczas badań terenowych odkryli również dziwny pochówek kobiety w ciąży i najwyraźniej zachowane szczątki jej płodu.

Naukowcy mają nadzieję przeprowadzić testy DNA na oczach, skórze, włosach i pozostałym DNA kobiety w kolejnych badaniach laboratoryjnych, aby dowiedzieć się o możliwych chorobach genetycznych.

Biorąc pod uwagę liczbę dziwnych grobowców ze śladami dziwnych średniowiecznych praktyk w tym miejscu, naukowcy mocno podejrzewają, że ludzie w tamtym czasie „bali się” niektórych zmarłych.

Według nich teren ten może należeć do cmentarza protestanckiego i ogólnie odrzuconego ze społeczeństwa.

Tłumaczenie Michał Padilla

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *