Znaleźli złośliwe oprogramowanie w Samsung Galaxy Store

dziennikarz Max Weinbachz portalu internetowego Policja Androida, na swoim prywatnym koncie Świergot Po pobraniu wykrył kilka złośliwych aplikacji dzięki Google Play dla ochrony. To jest wbudowany program antywirusowy Sklep Play, ale Sklep Galaxy Nie ma takiej aplikacji.

Aby uniknąć sytuacji, w których fałszywy wirus infiltruje Twoje urządzenie mobilne, aplikacja Google Play dla ochrony Wysyła ostrzeżenie, gdy pobierasz aplikację zawierającą złośliwe oprogramowanie, co miało miejsce w przypadku amerykańskiego dziennikarza.

WeinbachW tym tweecie stwierdza, że:Samsung zawiera Sklep Galaxy Aplikacje, które są uważane za złośliwe oprogramowanie”, dodaje, „Oprogramowanie antywirusowe przeglądarka google Dba o zatrzymanie instalacji. „Najbardziej zaskakujące jest to, że twierdzi, że znalazł 5 kolejnych aplikacji w Galaxy Store, które są złośliwym oprogramowaniem.

Wszystkie te aplikacje, do których odwołuje się dziennikarz z Policja Androida, są kopiamiPokaż pole’, portal oferujący treści multimedialne, czy to filmy, czy seriale, nielegalnie, choć od jakiegoś czasu jest wycofany z rynku.

Jeśli użytkownik zignoruje ostrzeżenie, które pojawia się w momencie pobierania, poprosi o dostęp do historii połączeń. Udowodniono, że w większości przypadków to złośliwe oprogramowanie zawiera trojany zainstalowane na urządzeniu podczas zdalnego wykonywania kodu.

Przeczytaj także

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.