Zobacz modele NASA Mars Rover i Ingenuity Helicopter podczas amerykańskiej wycieczki

Zobacz modele NASA Mars Rover i Ingenuity Helicopter podczas amerykańskiej wycieczki

Używając kamery WATSON, sonda Marsa NASA uchwyciła to selfie nad skałą o nazwie „Rochet” 10 września 2021 r., w dniu Marsa 198 lub w Sol misji. Widać dwa otwory, w których łazik wykorzystał swoje ramię robota do wiercenia próbek skał rdzeniowych. Źródło: NASA/JPL-Caltech/MSSS

Trzymać Mars Obsesja jako wystawa objazdowa odwiedza kilkanaście miast w Stanach Zjednoczonych z żywymi modelami NASAŁazik wytrwałości i helikopter kreatywności.

Ponieważ sonda wędrowna NASA i helikopter Mars Ingenuity ciężko pracują, aby zbadać Marsa setki milionów mil od Ziemi, ich „bliźniacze” modele odwiedzą muzea w ramach promocji „Wytrwała wędrówka”. Sześciokołowe wieże Perseverance są wielkości samochodu, z wysoko zawieszoną „głową” kamery, a słaba strona Ingenuity podkreśla, jak mały jest historyczny samolot obrotowy. Trasa rozpoczyna się w październiku w miejscach na wschodnim i zachodnim wybrzeżu, a następnie kieruje się w głąb lądu.

Od czasu lądowania na Marsie 18 lutego 2021 r. Perseverance poszukuje śladów starożytnego, mikroskopijnego życia, aby zebrać i przechowywać próbki marsjańskich skał i osadów, które mają zostać wydobyte przez przyszłe misje planowane do bliższego zbadania na Ziemi. Po dostarczeniu lotu na Marsa na brzuchu Perseverance, śmigłowiec Ingenuity wykonał kilkanaście krótkich lotów, nie tylko po to, aby zademonstrować możliwość kontrolowanego lotu z napędem na Marsie, ale nawet aby pomóc zbadać potencjalne lokalizacje Perseverance Exploration.

Oprócz modeli statków kosmicznych, naukowcy i inżynierowie NASA, którzy chcą wytrwałości i kreatywności, będą prowadzić osobiste i wirtualne rozmowy oraz odpowiadać na pytania w różnych muzeach. Wydarzenia osobiste obejmą działania na żywo w trzech lokalizacjach zbiegających się z pierwszą rocznicą lądowania Perseverance na Marsie. Niektóre z eksponatów będą zawierać cyfrowe ekrany z klipami wideo, najnowszymi obrazami i dźwiękami z powierzchni Marsa, aby zapewnić autentyczną próbkę tego, co łazik napotyka podczas eksploracji Czerwonej Planety. Inną cechą niektórych muzeów są przyjazne dla rodziny eksponaty naukowe, takie jak mniejsze modele łazików i wyświetlacze stołowe, kolekcje skał, materiały do ​​statków kosmicznych i interaktywne stacje portretowe.

Wszystkie muzea są członkami NASA Sojusz Muzeum i Edukacji Nieformalnej.

Ci, którzy nie mieszkają w pobliżu jednego z przystanków trasy lub wolą uczestniczyć zdalnie, będą mogli dołączyć do wirtualnych wydarzeń na żywo.

Nowe daty i przystanki wycieczek zostaną dodane o:

go.nasa.gov/marsrovertour

Oto potwierdzone daty trasy promującej „Roaming with Perseverance”. Często sprawdzaj tę stronę, ponieważ daty i szczegóły mogą ulec zmianie w zależności od lokalnych warunków COVID.

Terminy wycieczek:

Miejsca z pełnowymiarowymi modelami pogrubioną czcionką; Inne miejsca mają mniejsze modele wytrwałości.

30 października 2021 – 3 kwietnia 2022
Muzeum Lotnictwa, Seattle

30 października 2021 – 15 marca 2022
Challenger Education Center w Kentucky, Hazard, Kentucky
Challenger Education Center w północnej Nevadzie, Reno, Nevada
Columbia Memorial Space Center, Downey, Kalifornia
Kolebka Muzeum Lotnictwa, Garden City, Nowy Jork
Frontiers of Flight Museum, Dallas

grudzień 1, 2021 – styczeń. 30, 2022
Narodowe Muzeum Lotnictwa i Kosmosu
Stephen F Udvar-Hazy Center, Chantilly, Wirginia

17 lut 2022 30 maja 2022
Eksploratorium, San Francisco

18 lutego 2022 15 czerwca 2022 r
Intrepid Sea, Air and Space Museum, Nowy Jork

30 marca 2022 – 15 września 2022
Science Discovery Center, Springfield, Missouri

30 marca 2022 – 15 września 2022
EcoExploratorio, San Juan, Portoryko

28 czerwca 2022 – 15 grudnia 2022
Planetarium Clarka, Salt Lake City

1 lipca 2022 – 15 grudnia 2022
Planetarium Adlera, Chicago

Więcej o misji

Głównym celem misji Wytrwaj na Marsie jest: astrobiologiaW tym poszukiwanie śladów dawnego życia mikrobiologicznego. Łazik będzie charakteryzował geologię planety i przeszły klimat, utoruje drogę do eksploracji Czerwonej Planety przez ludzi, a także będzie pierwszą misją, która zbierze marsjańskie skały i regolit (spękane skały i pył) i przechowa je w skrytce.

Kolejne misje NASA, we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA), wyślą statek kosmiczny na Marsa w celu zebrania tych zapieczętowanych próbek z powierzchni i zwrócenia ich na Ziemię w celu dogłębnej analizy.

Misja Mars 2020 Perseverance jest częścią podejścia NASA do eksploracji Księżyca na Marsa, które obejmuje Artemida Misje na Księżyc pomogą przygotować się do ludzkiej eksploracji czerwonej planety.

Laboratorium Napędów Odrzutowych, obsługiwany przez Kalifornijski Instytut Technologii dla NASA w Pasadenie w Kalifornii, zbudował i kierował operacjami łazika.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *