Zobacz niesamowite odkrycia odkryte w nowym miejscu skamieniałości w starożytnym lesie deszczowym

Zobacz niesamowite odkrycia odkryte w nowym miejscu skamieniałości w starożytnym lesie deszczowym

Ta pająkowata skamielina jest jednym z wielu niezwykłych znalezisk ze stanowiska skamielin McGrath Flat w Australii.

Michael Fries

W końcu ujawniono sekret. Zespół naukowców po cichu spędził trzy lata na wykopywaniu oszałamiającego stanowiska skamielin w Nowej Południowej Walii w Australii. Witryna, nazwana McGraths Flat, prezentuje interesujące skamieniałości roślin, owadów i zwierząt sprzed 11 do 16 milionów lat w epoce miocenu.

Jednym z najważniejszych odkryć jest pająk kopalny. Według oświadczenia wydanego w poniedziałek przez Muzeum Australijskiezespół odkrył 13 pająków – „często doskonale zachowanych” – w McGraths Flat. Kilka lat temu w Australii znaleziono tylko cztery skamieniałości pająków.

Miejsce to było niegdyś starożytnym lasem deszczowym, a naukowcy znaleźli skamieniałości os, cykad, mrówek, termitów, a nawet nimf ważek. Jest tam reprezentowany nie tylko pełzający gad, ale także liście roślinne, kwiaty, ryby i pojedyncze piórko. Wiele gatunków wydaje się nowych dla nauki. Niezwykle szczegółowe próbki ujawniły zawartość żołądków ryb i mikroskamieniałości pyłku na ciałach owadów.

Ta skamielina ze stanowiska McGraths Flat w Australii pokazuje pióro w niesamowitych szczegółach.

Michael Fries

Zespół A opublikowany Artykuł na temat jego odkryć znajduje się w czasopiśmie Science Advances zeszły tydzień. „Do tej pory trudno było powiedzieć, jak wyglądały te starożytne ekosystemy, ale poziom ochrony w tym nowym miejscu kopalnym oznacza, że ​​nawet małe, delikatne organizmy, takie jak owady, zostały przekształcone w dobrze zachowane skamieliny”. Główny autor Matthew McCurry powiedział:Paleontolog w Muzeum Australijskim i Uniwersytecie Nowej Południowej Walii.

Te pyszne skamieniałe kwiaty zostały znalezione na terenie McGraths Flat w Australii i datowane na erę miocenu.

Michael Fries

Skamieniałości malują obraz zmieniającego się ekosystemu, gdy lasy deszczowe znikały i mogą wskazywać, co nas czeka w niektórych częściach Australii. Współautor badania, David Cantrell z Królewskich Ogrodów Botanicznych w Wiktorii, powiedział: „Płaskie skamieliny McGrathów dają nam okno na roślinność i ekosystemy cieplejszego świata, który prawdopodobnie zobaczymy w przyszłości”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *