Zobacz zaparkowane ogromne rakiety księżycowe NASA, dopalacze i wszystko inne

Zobacz zaparkowane ogromne rakiety księżycowe NASA, dopalacze i wszystko inne

Pierwszy stopień rakiety księżycowej SLS znajduje się pomiędzy dwoma dopalaczami. Koniec pracy jest skierowany w dół. Statek kosmiczny Orion trafi na szczyt.

NASA

To duży pocisk.

Space Launch System to najpotężniejsza rakieta, jaką NASA kiedykolwiek zbudowała, i ma na celu wystrzelenie statków kosmicznych i astronautów na Księżyc w ramach programu Artemis. Po raz pierwszy spojrzeliśmy na cały ten huk teraz, gdy masywny rdzeń został podniesiony na miejsce przez dwa duże dopalacze w NASA Kennedy Space Center na Florydzie.

Podczas gdy NASA nadal dąży do powrotu ludzi na Księżyc, ten SLS jest przeznaczony dla Artemis 1, bezzałogowej misji wokół Księżyca, która może zostać wystrzelona jeszcze w tym roku.

„Zespoły nadal pracują nad zabezpieczeniem podstawowego etapu dopalaczy rakietowych Artremis I” Program Earth Exploration Systems NASA napisał w sobotę na Twitterze, Obok zdjęcie SLS z ludźmi stojącymi na platformie z wagą.

Operacje układania specyficzne dla gracza występują w ciągu Budynek do montażu pojazdówJeden z największych budynków na świecie. Scena podstawowa (duża środkowa część SLS) ma 212 stóp (65 metrów) wysokości i waży 188 000 funtów (85 275 kilogramów). Samo podniesienie go i umieszczenie go na przenośnej wyrzutni to epickie przedsięwzięcie.

w piątek, NASA opublikowała na Twitterze film poklatkowy Od procesu podnoszenia stopnia podstawowego do pozycji pionowej.

Podstawa i dopalacze znajdują się teraz na przenośnej wyrzutni, dużej konstrukcji wsporczej, którą można przenieść (powoli) na wyrzutnię, gdy jest gotowa do startu.

Już widzieliśmy Główny etap ożywa w głównym teście czterech silników rakietowych w marcu. Po udanym teście NASA wysłała „SLS Rocket Backbone” z Mississippi na Florydę, aby dołączyć do dwóch swoich boosterów.

Artemis I ma na celu zademonstrowanie projektu i bezpieczeństwa statku kosmicznego SLS i Orion, zanim NASA wyśle ​​ludzi w kosmos ze sprzętem. To kluczowy krok przed Artemis II, który wysłałby ludzi wokół Księżyca w 2022 roku. Artemis III ma na celu wylądowanie astronautów na Księżycu już w 2024 roku.

Oczywiście osie czasu w przestrzeni mają tendencję do przesuwania się. Jeśli dopisze nam szczęście, zobaczymy, jak SLS wystartuje w tym roku. To powinna być niesamowita premiera.

Podążać CNET .Kalendarz kosmiczny 2021 Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o kosmosie w tym roku. Możesz nawet dodać go do swojego Kalendarza Google.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *