Żołnierze Gwardii Narodowej jutro wyjeżdżają do Polski – Nodicell – Prawda pozostaje – Puerto Rico News – Ogłoszenie

Będą wspierać siły NATO w tym rejonie

Nodicell dowiedział się, że drużyna cywilów-żołnierzy będzie miała misję, która potrwa nawet rok.

Zdjęcie: Archiwum / Louis Lopez

Drużyna żołnierzy z 191. Regionalnego Zespołu Wsparcia Gwardii Narodowej Portoryko wyjedzie jutro do Polski, by wesprzeć siły Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) w regionie.

Nodicell dowiedział się, że drużyna cywilów-żołnierzy będzie miała misję, która potrwa nawet rok. Ta drużyna będzie miała około 80 zawodników.

Sytuacja w Polsce, która jest monitorowana przez Unię Europejską przy pomocy Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO), związana jest z nielegalnym wjazdem migrantów z Białorusi, jednego z jej krajów przygranicznych. .

Według raportu EFE Unia Europejska przygotowuje kolejne sankcje wobec Białorusi, gdzie sytuacja „pogarsza się”, utrzymując kontakty dyplomatyczne, aby zapobiec migracji z tego kraju, powiedział w czwartek wysoki urzędnik Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych (ESDZ).

„Operacja imigrantów przez reżim (prezydenta Białorusi Aleksandra) Łukaszenki jest rażącym naruszeniem norm międzynarodowych i nie pomoże znieść sankcji wobec Białorusi; wręcz przeciwnie”, powiedział Luke Devikne, wysoki rangą urzędnik ESDZ.

Zaznaczył, że w tym kontekście UE będzie pracować nad piątym zestawem sankcji, do czego państwa członkowskie zaczęły się przygotowywać.

Tymczasem polski rząd w tym tygodniu zażądał ogłoszenia stanu wyjątkowego w dwóch prowincjach graniczących z Białorusią, które według premiera Mathewsa Moravicha „planowane z Mińska (prezydenta Białorusi Aleksandra) Łukaszenki” miały powstrzymać nielegalną imigrację.

Stan wyjątkowy, który dotknie ok. 200 miast na Podlasiu i Lubelszczyźnie, potrwa 30 dni, według Moravic „jeśli prezydent (Andrzej Duda) wyrazi na to zgodę, zostanie nałożony natychmiast”.

Dyrektor naczelny wyjaśnił na konferencji prasowej, że ograniczenia dotyczące „spotkań i wycieczek” będą ograniczone do nierezydentów w tych prowincjach.

Moravici uzasadnił tę decyzję, mówiąc, że jest ona „podobna do działań już podjętych przez Litwę i Łotwę” i że „konieczne jest powstrzymanie tych hybrydowych ataków przeprowadzanych według scenariusza napisanego w Mińsku”.

Według najnowszych informacji Polskiego Komitetu Monitorowania Granic w sierpniu na granicy polsko-białoruskiej miało miejsce ponad 3000 nielegalnych prób infiltracji.

Wiceminister spraw wewnętrznych Masiyaz Wasik obiecał niedawno, że „każdego dnia od 100 do 250 osób będzie próbowało nielegalnie przejść na stronę polską” i uzasadnił użycie „wszelkich dostępnych środków” w celu rozwiązania problemu.

Niedawno polski rząd zwiększył swój kontyngent wojskowy do ochrony granic w regionie, który ma już około 2000 żołnierzy wspierających straż graniczną.

NATO jest sojuszem 30 państw członkowskich na rzecz współpracy w kwestiach bezpieczeństwa i bezpieczeństwa.

Gwardia Narodowa Portoryko wezwała jutro w niedzielę konferencję prasową, aby przedstawić szczegóły misji.

© 360 Telecom Corporation

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *