Zorza polarna przepływa nad Wielkimi Jeziorami w kształcie „cukierkowej wstążki”.

Zorza polarna przepływa nad Wielkimi Jeziorami w kształcie „cukierkowej wstążki”.

Zdjęcia satelitarne pokazują, że zeszłej nocy zorza polarna płynęła nad Wielkimi Jeziorami w kształcie cukierkowej wstążki.

Zdjęcia były abonent w mediach społecznościowych przez Collaborative Institute for Meteorological Satellite Studies (CIMSS) na Uniwersytecie Wisconsin-Madison.

„Zorza polarna płynęła przez noc we wzór cukierkowej wstążki” – powiedział CIMSS. „Ubywający księżyc (80%) oświetla wierzchołki chmur poniżej, tworząc te wspaniałe nocne sceny”.

Powiązany: Blask zorzy polarnej był widoczny z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Zorza polarna lub ogólnie zorza polarna są znane ze swoich zielonych i fioletowych kolorów. Jasne, falujące światła to zderzenia naładowanych elektrycznie cząstek ze Słońca i ziemskiej atmosfery.

Zorze polarne są zwykle widoczne w pobliżu biegunów Ziemi, ponieważ magnetosfera planety jest słabsza. Jednak w ciągu ostatniego miesiąca światła były widoczne tak daleko na południe, jak Wirginia i Arizona.

Powiązany: Widoczne na dolnym niebie stanu Michigan, zorza polarna jest widoczna gołym okiem

Zorza polarna płynęła w kształcie cukierkowej wstążki przez całą noc z 9 na 10 kwietnia, gdy ubywający księżyc (80%) oświetlał poniżej.

Czytaj więcej:

W tym tygodniu wspaniała wiosenna pogoda: prawie rekordowe ciepło, a burza słabnie

Wysokie temperatury w prognozie? Strzeż się cholernej bryzy nad jeziorem

Dlaczego wiosną łatwiej jest znaleźć kamienie Petoskey na plażach północnego Michigan

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *