Zostają zaszczepieni i noszą maski, może na zawsze

Zostają zaszczepieni i noszą maski, może na zawsze

„Nie spieszy mi się, dlaczego miałbym się spieszyć?” – powiedział pan Jones, który był w pełni zaszczepiony około półtora miesiąca temu. Dopóki Nowy Jork nie osiągnie wyższego poziomu szczepień – tylko 40 procent pełnych szczepień – uważa się, że odsłonięcie maski jest bardzo niebezpieczne. „Przebywanie w pobliżu jest najważniejszą rzeczą. To się liczy. Jestem starym człowiekiem – chciałbym być w pobliżu tak długo, jak to możliwe”.

Na Broadwayu przeszła grupa młodych mężczyzn bez maski. Pan Jones powiedział, że rozumie: „Młodzi ludzie, widzą siebie w niebezpieczeństwie – i mam nadzieję, że tak jest”.

Dane dotyczące zdrowia publicznego pokazują, że maskowanie i dystans społeczny prawdopodobnie miały pozytywne i dalekosiężne skutki, wykraczające poza spowolnienie rozprzestrzeniania się Covid-19. Podczas gdy ponad 34 000 dorosłych zmarło na grypę w sezonie 2018-2019, zgony w tym roku zbliżają się do liczby setek osób. Dane CDC. Osoby noszące maski twierdzą, że objawy alergii sezonowych wydają się być mniejsze.

Lenny Cohen, lat 51, emerytowana nauczycielka w przedszkolu z Nowego Jorku z osłabionym układem odpornościowym, powiedziała, że ​​planuje nadal nosić maskę, gdy będzie pomagać jako zastępczy nauczyciel. Ale najbardziej pragnie, aby jej uczniowie pozostali zamaskowani.

„Dzieci w przedszkolu, choć są urocze, szybko dzielą się wydzielinami” – napisała Cohen w e-mailu wymieniając dolegliwości, w tym przeziębienia, ból gardła, zapalenie płuc, grypę i parwowirus, na które jej uczniowie chorowali przez lata.

„W tym roku jest zupełnie inaczej!” Ona kontynuowała. „Dzieci nie ssą włosów, nie wkładają do ust rzeczy ani kciuków w klasie. Ich usta i nosy są zakryte, więc jestem (głównie) chroniony przed kichaniem i kaszlem. Widzę, jak nadążam za maskami. Najbezpieczniejsze, jakie kiedykolwiek czułem w klasie pełnej dzieciaków, które są… w wieku od 5 do 6 lat.

Barry J. Nelly, 41-letni kompozytor z Los Angeles, zaraził się koronawirusem w marcu 2020 roku i walczył z objawami przez kilka miesięcy. Cierpiał również na poczucie winy z powodu tego, czy nieumyślnie zaraził ludzi, z którymi miał kontakt przed postawieniem diagnozy – co pojawiło się w czasie, gdy był Rząd zniechęca do używania maski.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *