Został aresztowany w Benidormie na podstawie nakazu ekstradycji z Polski za oszustwa, rabunki i przemyt.

Został aresztowany w Benidormie na podstawie nakazu ekstradycji z Polski za oszustwa, rabunki i przemyt.

Alicante, 18 lutego (EFE).- Policja w Benidormie (Alicante) aresztowała mężczyznę w Benidormie (Alicante) w związku z europejskim nakazem aresztowania wydanym przez polskie władze za oszustwo, rozbój zorganizowany, porwanie i branie zakładników we Wrocławiu w 2016 r. oraz 2017. Za popełnione przestępstwa grozi mu 7 lat więzienia.

W 2022 r. Polska wydała nakaz aresztowania osadników w nadmorskim regionie prowincji Alicante.

Zbieg przebywał w apartamencie turystycznym w mieście Benidorm, gdzie został zatrzymany.

Więzień uciekł przed polskim wymiarem sprawiedliwości po tym, jak został skazany na trzy lata więzienia za przestępstwa takie jak oszustwa, fałszowanie dokumentów administracyjnych, przemyt fałszywych dokumentów, zorganizowany napad z bronią w ręku, porwanie, nielegalne przetrzymywanie i branie zakładników, czyli fakty, które miały miejsce w 2016 roku. a w 2017 r. we Wrocławiu został skazany na siedem lat i sześć miesięcy więzienia, z czego pozostało mu pięć lat i jedenaście miesięcy do odbycia.

Do wydarzeń doszło w marcu 2017 r., kiedy aresztowany mężczyzna wraz z innym mężczyzną wynajął dom na cele wakacyjne, posługując się fałszywymi włoskimi dokumentami, które wykorzystali jako przynętę do ponownego wynajęcia w tym przypadku mężczyźnie i kobiecie. Dom był zaklejony taśmą klejącą.

Następnie uzbrojeni w pistolety i topory zagrozili im śmiercią, zażądali 500 000 złotych (równowartość 115 309 euro) za ich uwolnienie, a także dokonali napaści na tle seksualnym. Ponieważ nie posiadali tej kwoty, zabezpieczyli cały przedmiot, w tym pojazd i dokumenty.

Był także poszukiwany w związku z innymi incydentami, do których doszło w maju 2016 r. w związku z oszukaniem firmy produkującej oprogramowanie komputerowe poprzez podpisanie umowy zakupu 1550 jednostek znanego oprogramowania komputerowego po cenie ryczałtowej oraz oszukaniem prezesa zarządu. . 1 334 550 złotych, czyli 307 753 euro.

Zatrzymany, 34-letni obywatel Polski, został umieszczony w areszcie sądu w Benidormie do czasu rozprawy przed Sądem Centralnym nr 1 Sądu Krajowego w Madrycie, który jest odpowiedzialny za rozpatrzenie Europejskiego Nakazu Aresztowania. . EFE

im/crf

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *