Żużel: Alex Acuna wyrusza jutro do Polski, aby zmierzyć się z nieuniknioną szansą

Żużel: Alex Acuna wyrusza jutro do Polski, aby zmierzyć się z nieuniknioną szansą

Cykl zeszłego lata był świetną wizytówką nowych projektów krajowych, osiągając być może więcej, niż wszyscy sobie wyobrażali.

Dobry występ na ostatnich Międzynarodowych Mistrzostwach Żużlowych dodatkowo podsycił marzenie młodego Alexa Acuny (20), który jutro podróżuje do Europy w poszukiwaniu większego doświadczenia i tarcia na motocyklu.

Dzięki zarządowi Claudio Schmidta z Punta Arenas, Aguna dotrze do Torunia na czas w ramach kompleksu szkoleniowego dla młodych pilotów organizowanego przez Polski Związek i Extraligę.

Będzie trwał przez tydzień, począwszy od przyszłego poniedziałku 18-go. Licencjonowani piloci będą tam nie tylko trenować pod okiem gwiazd sportu w kraju, ale także będą mieli możliwość wzięcia udziału w zawodach treningowych.

„Extralica zapewni nam schronienie i jedzenie. Dostarczą nam również motocykl, który będzie kosztował dość wysoki koszt wynajmu, ale też dadzą nam narzędzia do pracy w te dni – powiedział Aguna, który jutro pojedzie z ojcem.

„To marzenie, coś, o czym nigdy nie myślałem, że mi się przydarzy. Ale pojadę spokojnie iz pełną naturą na rowerze. Pomoże mi to nauczyć się więcej rytmu i wielu rzeczy, o których nie wiedziałem” – dodał.

Młody Alex, którego doskonałe występy zeszłego lata uczyniły go jednym z ulubionych kierowców miejscowych kibiców, nie odrzucił możliwości pokazania się i wzięcia udziału w niektórych wyścigach.

„Wiele osób będzie obserwowało i będzie świetnie. Chodzi o to, aby z każdego treningu uczyć się więcej. Wciąż nie mogę uwierzyć we wszystko, co wydarzyło się w tak krótkim czasie, dlatego chcę to jak najlepiej wykorzystać ”- dodał Bahianie.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *