Żużel: Kolejny podwójny najlepszy występ Ebera Ambuknaniego z Pampy, Polska

W trzeciej rundzie Drużynowych Mistrzostw Juniorów w Grośnie Ember Ambuknani, młody człowiek z Pompejów, ponownie postawił na polskiej ziemi dublet.

Dzień wcześniej Eber wniósł cenne 8 punktów (jedno zwycięstwo, jedna druga i dwie trzecie) na drugie miejsce swojego zespołu, za zwycięzcą imprezy Motor Luplin, co pozwoliło mu na lepszą pozycję w rankingu.

Ambuknani, który zaliczył swój trzeci podwójny występ w Polsce, za swój znakomity występ zaliczył dziś 10 jednostek (dwa zwycięstwa, jedno wicemistrzostwo i dwa wicemistrzostwo) i odegrał kluczową rolę w zwycięstwie Unii Torno.

Zwycięstwo z 39 punktami pozostawiło Motor Luplin (31) w tyle, dając Polsce bilet do półfinału mistrzostw.

Tego popołudnia młody kierowca generała Camposa, Christian Jubilaka z Olavari, zaliczył świetny występ w rundzie kwalifikacyjnej do Mistrzostw Świata U21 w Słowenii.

W najbliższą sobotę Jujilloka i Fernando „Coty” Garcia z Salazara wystartują w jednym z trzech wyścigów kwalifikacyjnych do Speedway GB Challenge, który oferuje miejsca na Mistrzostwa Świata.

Mecz odbędzie się w Nakihalass na Węgrzech, gdzie kilka dni temu upadł Nicholas Gowatti z Brinkley i doznał złamania prawej kostki.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.