Zwiększa polskie ograniczenia w zwalczaniu Kovit-19

Polski minister zdrowia Adam Nietzsche powiedział we wtorek, że środki obejmą obowiązkową 14-dniową izolację podróżnych spoza strefy Schengen, która może zostać skrócona do ośmiu w przypadku negatywnego wyniku testu PCR.

Obejmuje to zawieszenie lotów z krajów RPA od grudnia przyszłego roku, gdzie po raz pierwszy wykryto przypadki nowego wariantu koronawirusa, dodał urzędnik.

Zwrócił uwagę, że do tych krajów należą RPA, Botswana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibia i Zimbabwe.

Nietzsche zwrócił uwagę, że od 1 do 17 grudnia maksymalna liczba uczestników dyskotek, wesel, komunii, chrztów i innych prywatnych uroczystości była ograniczona do 100 osób.

W restauracjach, imprezach publicznych, kulturalnych i sportowych zajęcie lokalu zostanie zmniejszone z obecnych 75 do 50 procent jego pojemności.

Wyjaśnił, że zamknięcie szkół nie jest jeszcze rozważane, ale jeśli sytuacja epidemiczna pogorszy się, można natychmiast dodać nowe środki.

Minister powiedział, że w ciągu ostatnich 24 godzin w tym europejskim kraju wykryto 13 100 pozytywnych przypadków Covit-19, co stanowi wzrost o 6,5 procent w porównaniu z liczbą zgłoszoną tydzień temu.

Według oficjalnych danych 3,51 miliona osób zostało zarażonych SARS-CoV-2 od wybuchu epidemii prawie dwa lata temu, w wyniku czego zmarło ponad 83 000 osób.

Gaz / lokalizacja

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *