Zwycięstwo po śmierci Napoleona w Paryżu: jego kultowy kapelusz wystawiony na aukcji za 1,2 miliona euro

Napoleon Bonaparte Zmarł 5 maja 1821 na wyspie św. Heleny. Dwa wieki temu. Ale już, Jego sylwetka jest sprzedawana na aukcji przez Sotheby’s w Paryżu, aby Bicorn stał się rozpoznawalny na całym świecie I kupiony przez obywatela amerykańskiego za 1,2 miliona. Jego wartość wynosi od 500 do 700 tysięcy euro. Podana cena Drugie maksimum dla członka cesarza. Kolejny dwurożec napoleoński został sprzedany na aukcji w 2014 roku za 1,8 mln euro.

Czapka aukcyjna W latach 1806-1807 Bonaparte był używany w zwycięskich bitwach pod Geną, Friedlandem i Iowa. I przy podpisaniu porozumień tylżyckich (1807).

Wykonany z czarnego z włosiem bobra i Ozdobiony trójkolorową kakadu (Niebieski, biały i czerwony, kolory francuskiej flagi) i zapiąć guzik z podwójną czarną jedwabną kokardką, która Jeden z 19 dwurożców uznanych za należące do Napoleona, który był używany ponad 100 razy w życiu. Jedne z nielicznych niedawno wystawionych na aukcji jedwabiu zachowały wnętrze.

Czapka aukcyjna.  Przez dwa stulecia był prowadzony przez szkockiego polityka (Sotheby's-Art Digital Studio)
Czapka aukcyjna. Przez dwa stulecia był prowadzony przez szkockiego polityka (Sotheby’s-Art Digital Studio)

Kapelusz był w ręku Michael Shaw Stewart, szkocki polityk Został zakupiony w 1814 roku w pałacu Brule-Marcolini w Dreźnie. „Uważam to za jedną z najciekawszych i najciekawszych rzeczy Nie oszczędzę opieki ani wydatków, aby zabrać go do domu po powrocie ”, Według specjalnej strony Shaw Stewart napisał w swoim pamiętniku Znajomość sztuki. Bicorn został sprzedany za 450 tys.

Pokusa kolekcjonerów jest zrozumiała: Kapelusz to wyjątkowy symbol Napoleona, nierozerwalnie związany z jego wizerunkiem.

27 października zostanie również wylicytowany kolejny dwurożec Bonaparte, w tym przypadku dom Bonhams. Dodatki: W kapeluszu znaleziono dwa włosy ze stemplem DNA cesarza

Bicorn Napoleona (REUTERS / Tyrone Siu) licytuje dom Bonhams w Hongkongu w Chinach
Bicorn Napoleona (REUTERS / Tyrone Siu) licytuje dom Bonhams w Hongkongu w Chinach

Napoleon Bonaparte był najsłynniejszym Francuzem wszechczasów i najbardziej napisanym. Trudno zaprzeczyć jej roli w szerzeniu wartości równości, mimo że kulturaliści, którzy w imię różnorodności obalają kulturę, próbowali ją splamić jako ludobójczego i niewolnika właściciela. Pamiętajmy, że to był Bonaparte Ludzie najpierw zachęcali ludzi do ich własnych zasług. Pod jego dowództwem wielu zwykłych ludzi zostało generałami, gubernatorami i królami. Nieprzebaczalny.

We Francji były Gniew z powodu sceptycznej postawy rządu wobec tego, czy obchodzić dwudziestą rocznicę I w jakim stopniu.

„Możemy przypomnieć, że Napoleon, niejasny podporucznik, wyłonił się z ogromnej armii dowodzonej przez konferencję – na przykład pisarz i pedagog Jean-Paul Brickelli, spiskowiec, który podkopał rewolucję od środka, gdy konieczne było ratowanie kraju od najeźdźców, którzy udusili nasze drzwi. Warto zauważyć, że rząd niechętnie obchodził Napoleona. Nie z powodu tego, kim był, ale z powodu tego, co może dziś reprezentować: tego, który pod swoim przywództwem zjednoczył Europę.

Napoleon Bonaparte
Napoleon Bonaparte

Wielu francuskich polityków jest dziś zastraszonych strachem przed obrazą cywilizacji politycznej i postępowych nastrojów. Frank Fernandez, autor specjalnego programu radiowego na temat historii, uważa, że ​​ta dyskusja mówi więcej o teraźniejszości niż o przeszłości: „Napoleon jest dokładnym przeciwieństwem nas

We Francji i na świecie istnieje wyraźna dwoistość, jeśli się nad tym zastanowić Rewolucja Francuska jest czczona, badana i uświęcona -Odkładanie na bok jego zbrodni Człowiek, który uratował i utrwalił większość swoich osiągnięć, jest zapomniany i znieważony. Lub wyłącznie odpowiedzialny za negatywność tego procesu.

Napoleon w Egipcie
Napoleon w Egipcie

Wojny napoleońskie, jak się je nazywa, nie wszystkie były spowodowane przez Napoleona czy Francję; Ponadto warto pamiętać, że ci, którzy z nim walczyli, bronili dawnego reżimu i monarchii absolutnych. Fakt, że brytyjska „historia” o tym etapie historii zawsze była ignorowana Londyn zareagował ze wsparciem i bronił najbardziej agresywnych europejskich koron. Polityczna decyzja Waterloo przywróciła upadłemu Burbonowi tron ​​francuski. O wiele więcej rewolucji zajęło Francuzom ostateczne ustanowienie republiki.

Napoleon nie tylko toczył wojnę. Zrobił wielkie rzeczy na poziomie obywatelskim, politycznym i instytucjonalnym. „Jego spuścizna jest znana”, napisała historyk Agnes Fourier, specjalizująca się w kwestiach historycznych: Jesteśmy wdzięczni istniejącemu systemowi administracyjnemu, sądowniczemu i edukacyjnemu, a Napoleonowi udało się ustalić ideały rewolucji francuskiej z 1789 roku i doprowadzić je do końca. kończyć się.

Jego czarny bicorn odwrócony do góry nogami, charakterystyczny portret ukryty w szarym płaszczu i bieliźnie po prawej stronie czynią z niego najbardziej rozpoznawalną postać na świecie.

Niewyraźny cień Napoleona.  Pomnik konny wykonał Charles-Pierre-Victor Pazol (1812-1896) w 1867 roku na pamiątkę bitwy pod Montero.  Znajduje się w Montero-Fault-Yon we Francji.  (Zdjęcie pliku: REUTERS / Sarah Masonier)
Niewyraźny cień Napoleona. Pomnik konny wykonał Charles-Pierre-Victor Pazol (1812-1896) w 1867 roku na pamiątkę bitwy pod Montero. Znajduje się w Montero-Fault-Yon we Francji. (Zdjęcie pliku: REUTERS / Sarah Masonier)

Czytać:

Napoleon Bonaparte w dwudziestą rocznicę śmierci padł ofiarą politycznej poprawności
Czy Francja nie kocha już Napoleona?
„Powieść mojego życia!”: Napoleon opisał swoje wspaniałe życie

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *