Życie na ziemi, podczas gdy twój ojciec chodzi po księżycu

Życie na ziemi, podczas gdy twój ojciec chodzi po księżycu
Pojawia się pytanie, co będziemy dalej robić. Być może przyszłe pokolenia pomysłowy helikopter Będzie służył jako zwiad dla astronautów eksplorujących Marsa.

Każdy, kto był świadkiem lądowania Apollo 11 na Księżycu, ma pamięć: gdzie byli, jak się czuli, jak obserwowali.

Wyobraź sobie, że twój ojciec chodził po księżycu.

W fascynującej dwuczęściowej serii dzieci astronautów Apollo i kierowników lotów podzieliły się swoimi historiami o tym, jak to jest być Dorośnij z miejscem w pierwszym rzędzie dla historii.
Rodziny astronautów mieszkały razem na przedmieściach, które utworzyły się wokół Johnson Space Center w Houston. Dzieci bawiły się, chodziły do ​​szkoły i podkochiwały się w sobie. Matki utrzymywały wszystko, co działało, Podczas gdy rodzice wyjeżdżali w podróże służbowe – na księżyc.

tajemnice oceanu

Trwa Tydzień Rekinów, a ekipa The Wonder Theory jest wielkimi fanami tych podwodnych drapieżników z problemami z wizerunkiem.

Rekiny mają złą reputację, ale założymy się, że nie znasz niektórych z najbardziej zaskakujących rzeczy na ich temat – Niektóre świecą nawet w ciemności.

Myśliwi ci doświadczyli ciemnoniebieskiego koloru od milionów lat i ewoluowali, aby przetrwać w niezwykle trudnych warunkach.

Osiągają równowagę w globalnym oceanie i mają jeden z najdłuższych okresów życia w całym królestwie zwierząt. Ale czy wiesz, że w pewnym momencie świat całkowicie je zgubił?

cudowne stworzenia

Psy będą naprawdę nadal cię kochać, ponieważ to jedyna rzecz, którą chcą robić – a za tym stoi nauka.

Według nowych badań, Fido spotyka się z ludźmi od ponad 14 000 lat, dając psom pewne umiejętności, jeśli chodzi o zrozumienie tego, co ludzie myślą lub czują.

Naukowcy Porównaj szczenięta i psy rasy grey wolf podczas wykonywania szeregu czynności. Pod koniec dnia szczenięta terierów były bardziej ufne i nawiązywały więź z ludźmi, podczas gdy wilcze szczenięta pozostały ostrożne.

Badania mogą rzucić więcej światła na relacje między psami a ludźmi oraz na to, jak pomagają nam w codziennym życiu.

Aktualizacja księżyca

Oscylacja księżyca może wydawać się nowym szaleństwem tanecznym, ale ten okres Cykl księżycowy doprowadzi do znacznego wzrostu powodzi w Stanach Zjednoczonych w połowie lat 30. XX wiekuWedług NASA.

Grawitacja księżycowa jest główną przyczyną pływów na Ziemi. Kiedy oscylacja występuje na orbicie Księżyca, pływy rosną, a pływy opadają.

Będzie to problem, ponieważ globalny poziom mórz wzrośnie w ciągu następnej dekady z powodu trwającego kryzysu klimatycznego, prowadzącego do powodzi przybrzeżnych.

Niektóre miasta mogą doświadczać poważnych i częstszych powodzi niż inne.

misja krytyczna

To był ciężki rok dla manatów.

Manaty potrzebują naszej pomocy.

Niestety w pierwszej połowie tego roku na Florydzie zginęło więcej manatów niż kiedykolwiek wcześniej. To „niezwykłe zdarzenie śmiertelności” to ponad dwukrotnie większa liczba manatów, którzy zginęli na Florydzie w 2020 roku.

Wiele z tych łagodnych, wolno poruszających się olbrzymów mieszkało w Lagunie Rzeki Indyjskiej, która służy jako zimowy dom dla stworzeń morskich, które łączą się z Oceanem Atlantyckim. Ujście było pełne wodorostów, które manaty mogły skubać, ale 60% zniknęło z powodu zanieczyszczenia.

ciekawość

Rozważ nasze zainteresowanie:

Miłośnicy kosmosu radujcie się! Odwiedź największe na świecie muzeum astronomiczne na swojej liście życzeń. dopóki Architektura odzwierciedla tajemnice wszechświata.
Co stanie się ze złotymi rybkami ze sklepu zoologicznego, jeśli zostaną wypuszczone do stawu lub jeziora? Dorastają – do rozmiarów piłki nożnej. A jeśli jesteś w Utah, najwyraźniej Pada gęściej.
Podoba Ci się to, co czytasz? Och, ale jest więcej. Rejestracja tutaj Aby otrzymać kolejną edycję Wonder Theory na swoją skrzynkę odbiorczą, przyniesioną przez autora CNN Space and Science Ashley Strickland, który znajduje cuda na planetach poza naszym Układem Słonecznym oraz odkrycia ze starożytnego świata.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *