Żywność argentyńska docierająca do żołnierzy na Ukrainie: jak ją wytwarzano i jak dokonywano darowizn

Żołnierze ukraińscy z jedzeniem z kompanii argentyńskiej

Zdjęcia odtworzone w tej notatce pochodziły z pola bitwy do Infobae. Żołnierze ukraińscy i członkowie opozycji w kraju zostali zaatakowani przez wojska rosyjskie Władimir Putin 24 lutego otrzymują „samopodgrzewającą się” konserwę podarowaną przez firmy Ricardo Fernandez Nunes, argentyński winiarz z fabrykami i winnicami w takich krajach jak Hiszpania, Stany Zjednoczone, Rumunia, Polska i oblężona Ukraina. Kilka tygodni temu dziesiątki tysięcy kontenerów z żywnością, kawą, czekoladą i herbatą dla bojowników walczących z najeźdźcami opuściły swoje hiszpańskie magazyny w ukraińskich bunkrach.

Aby uniknąć przyszłych przerw w jednorodności dostaw, złożona ścieżka wózków jest utrzymywana pod kluczem. Za tablicami kryją się poruszające historie trzech ukraińskich uchodźców mieszkających obecnie w Penafil (Valladolid) i współpracujących w fabryce przy zbieraniu statków na eksport.

Natalia Burlaczenko Jeden z nich. Był robotnikiem, pracował w ukraińskiej winnicy Vinos de la Luz, zanim dyktator Putin zarządził inwazję. On też to zrobił Fleming JohnPartner Fernándeza Núñeza w firmie 42 stopnie twarde.

Ricardo Fernandez Nunes: "Naszym pragnieniem jest sprowadzenie żywności do miasta Mariupol, które dzielnie walczyło z najeźdźcami Brygady Azowskiej, ale niewiele mogę powiedzieć.
Ricardo Fernández Núñez: „Naszym pragnieniem jest sprowadzenie żywności do miasta Mariupol, które dzielnie walczyło z najeźdźcami z Pułku Azowskiego, ale niewiele mogę powiedzieć”.

Firma posiada patent na puszki samoogrzewające. W zaledwie 3 minuty podnoszą temperaturę do +42 stopni Celsjusza powyżej temperatury pokojowej w dwóch prostych krokach. Nie jest wymagany sprzęt elektryczny, baterie ani zewnętrzne źródła. Ciepło pochodzi z reakcji termicznej między tlenkiem wapnia a wodą.

Żywność trafiła już do nieodkrytych centrów koncentracji regularnych oddziałów wojskowych Mołotow opowiedział mediom o bohaterskiej ukraińskiej opozycji broniącej się koktajlami przed Rosjanami” – biznesmenie zarządzającym pomocą humanitarną, której nie sponsoruje żadna firma ani rząd Argentyny.

„Te miejsca, te bunkry, są naprawdę niewidoczne. I nigdy nie wiadomo, jaką wyobraźnię rozwinęli do tych działań. Jedzenie przyjeżdżało w te miejsca, a stamtąd, w ciężarówkach wojennych lub innych jednostkach, trafiało na pole bitwy” mówi, jego głos.Wyraża emocje.

Naszym życzeniem jest, aby dotarły do ​​miasta Mariupol Brygada Azowska walczyła dzielnie z najeźdźcami, ale niewiele mogę powiedzieć, „ujawnia się i zgadza:” Teraz, nawet jeśli inni ryzykują życiem, Wszyscy czujemy się jak żołnierze broniący w ten czy inny sposób Ukrainy. Pomoc jest na wszystkich frontach.

Na polu bitwy ukraińscy żołnierze żywią się porcją samoogrzewających się puszek podarowanych przez argentyńskiego biznesmena.
Na polu bitwy ukraińscy żołnierze żywią się porcją samoogrzewających się puszek podarowanych przez argentyńskiego biznesmena.

Mówiąc i poświęcając się jak inni obywatele Ukrainy, jest właścicielem Grupy Wina Vinos de La Luz, która produkuje winnice w Valle de Uco (Mendoza), Ribera del Duero (Hiszpania), Sienie (Włochy) i Santa María. (USA) dołączył. Wcześniej opracował plan oszczędnościowy w Argentynie, aw latach 90. wraz z upadkiem Związku Radzieckiego przeniósł się do Polski, by powtórzyć to doświadczenie. Działalność rozszerzyła się na Czechy, Węgry i Ukrainę. Jedna z jego winnic znajdowała się w Kijowie, a przed rosyjską inwazją planował produkować wino w odeskich winnicach z lokalnych szczepów. Na Ukrainie działają trzy firmy: AutoFont, Big Wines i Wine Gallery.

Fernández Núñez nie podał szczegółów, ale gdy tylko Putin rozpoczął inwazję na Ukrainę, był w stanie przenieść część swojej administracji i informacje z serwerów tych firm z siedzibą w Kijowie do Warszawy.

Następnie wezwał swój personel i rodzinę do pracy w Polsce i pomógł im opuścić Ukrainę. „Połowa z nich chciała zostać z różnych powodów: ponieważ mieli rodziców lub dlatego, że ich mężowie zostali powołani do walki” – powiedziała mediom i podkreśliła: „Dwóch z naszych ośmiu kaznodziejów zostało wezwanych do walki z wojska. To wszystko bardzo smutny.” Przypomniał też, że na początku inwazji rodzina jednego z jego pracowników była „oblegana przez bomby przez kilka tygodni bez prądu i wody”.

Trzech robotników, którzy uciekli przed okropnościami wojny, współpracowało przy przygotowywaniu żywności wysłanej na pole bitwy
Trzech robotników, którzy uciekli przed okropnościami wojny, współpracowało przy przygotowywaniu żywności wysłanej na pole bitwy

Argentyński biznesmen opisuje inwazję na Ukrainę”Absolutnie niesprawiedliwa, barbarzyńska, śmieszna, śmieszna i obłudna wojna ”. I bez ogródek określił swoje poglądy na Putina: „Ten, który wypowiedział wojnę, nie ma prawa nazywać się Hitlerem XXI wieku. To wojna etniczna i wojna o ekspansję.

– Co mówisz?Zapytany Informacje.

Putin powiedział, że sankcje nałożone przez Zachód były wypowiedzeniem wojny. Putin był czytelny wiele lat temu. Kiedy zaczął mówić, że Rosja jest matką. Ukraina musi należeć do Rosji. Po wydaleniu Ukrainy z UE wezwał z obietnicami planów Wiktora Janukowycza (byłego prezydenta Ukrainy) i wtedy nadeszła rewolucja euromidejska. Pierwszą rzeczą, jaką zrobił Putin, była inwazja i aneksja Krymu w ciągu 10 dni. Zbuntował się w dwóch separatystycznych prowincjach i zaczął okrążać Ukrainę wojskami w maju zeszłego roku.

W miarę swoich możliwości Fernandez Nunes wspiera ukraińską opozycję na wszystkich frontach, na których może się ukryć. W kwietniu ubiegłego roku ich firmy publicznie wycofały się z Rosji, prosząc dystrybutorów w tym kraju o wycofanie wszystkich towarów z rynku i zneutralizowanie ich udziałów. Samoogrzewające się puszki po żywności na półkach i magazynach moskiewskich targowisk trafiały bezpośrednio do ukraińskich grup obronnych i ośrodków dla uchodźców.

Ricardo Fernandez Nunes Samoogrzewające się puszki i inne przedmioty w ukraińskich bunkrach bezpieczeństwa
Ricardo Fernandez Nunes Samoogrzewające się puszki i inne przedmioty w ukraińskich bunkrach bezpieczeństwa

„Moja osobista opinia jest taka, że ​​firmy nie zawsze mogą być neutralne.Firmy nie mogą być ślepe na zbrodnie wojenne. Świat jest pełen złych przykładów organizacji prowojennych, a to, co robimy, to ochrona niepodległości Ukrainy za pomocą żywności, którą będą jeść jej żołnierze – mówi właściciel w Argentynie. Blasones -dystrybutor- i La Luz del Vino -piwnica.

Fernández Núñez ma pierwsze informacje o wojnie. Samo czytanie w gazecie lub słuchanie w telewizji nie kierowało nim. „Rosja straciła wielu żołnierzy, ale straciła dowódców i nie są gotowi. Rosyjski żołnierz z ukraińskiej rodziny Wczoraj rozmawiał z siostrą w Warszawie, która powiedziała jej słowami: „To nie potrwa długo, bo tylko bombardujemy. Nikt nie chce wchodzić na ukraińskie ziemie. Niszczą nas.

Urodzony w Kordobie biznesmen powiedział: „Istnieje wiele przypadków żołnierzy i oficerów urodzonych na Ukrainie i stacjonujących w Rosji”.

Myślę, że poruszanie rozmowy z ukraińskimi mężczyznami i kobietami, którzy nie mają dość nazywania was bohaterami.

Jest takie zdanie, które wypowiada się za każdym razem, gdy kończysz rozmowę z Ukraińcami. Zamiast powiedzieć „do widzenia lub do zobaczenia wkrótce”, jest pisane „Slava Ukraine” i wymawiane „Slava Ukraine”. Temat „Chwała Ukrainie”. Porusza cię. Żadne inne pozdrowienia nie zostały wypowiedziane. Są niesamowici.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.