15 cywilów zginęło w Republice Środkowoafrykańskiej w ataku zbrojnym

Wenezuela potwierdza swoją solidarność z Saint Vincent i Grenadynami

6 października 2021, 12:17Bangi, 6 października (Prince Latina) W wyniku zbrojnego ataku grupy rebelianckiej Alliance of Patriots for Change w północnej Republice Środkowoafrykańskiej zginęło 15 cywilów, a kilku innych zostało rannych, poinformowali dziś świadkowie.

Według pracowników organizacji humanitarnych, których tożsamość nie została ujawniona, do tragedii doszło po tym, jak grupa mężczyzn zaatakowała pasażerów ciężarówki w pobliżu wioski w Machica, 20 kilometrów od miasta Bambari.

Inni świadkowie powiedzieli lokalnej prasie, że liczba ofiar śmiertelnych obejmuje również inne osoby, które były w innym pojeździe oraz trzech motocyklistów, którzy zostali poważnie ranni od ran postrzałowych.

Ze swojej strony zastępca gubernatora Tassim Machika, Saturnin Nisis Gribandit, początkowo oszacował liczbę ofiar śmiertelnych w ataku o siódmej, choć przyznał, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć z powodu przeniesienia dużej liczby ciężko rannych do szpitala. .

Od 2013 r. Republika Środkowoafrykańska (CAR) doświadczyła konfliktu zbrojnego między siłami rebeliantów a siłami rządowymi, który doprowadził w tym roku do obalenia przez koalicję rebeliantów ówczesnego prezydenta François Bozize.

W Republice Środkowoafrykańskiej, podobnie jak w innych krajach afrykańskich, często dochodzi do sporów między społeczeństwami o kontrolę gruntów pod wypas bydła czy rolnictwo.

W związku z tą sytuacją rząd Bangi ujawnił niedawno, że wysłał więcej żołnierzy na granicę między tym regionem a Czadem w celu wzmocnienia tych granic, aby zapobiec wchodzeniu elementów ekstremistycznych z sąsiedniego kraju.

Po reelekcji urzędującego prezydenta Faustina Archanioła-Touadery w wyborach 27 grudnia 2020 r. napięcia społeczne w tym kraju zaostrzają się w wyniku starć między Armią Narodową a opozycyjną koalicją Patriots for Change, członkiem grup rebeliantów.

acl / obf

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *