Ambasador Nancy Ovelar de Gorostiaga, Stała Przedstawicielka Paragwaju przy Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO), uczyniła oficjalny przekaz nominacji starożytnych i tradycyjnych technik płaszcza dziedzictwem kulturowym.
Gazeta „La Nacion” poinformowała, że prezentacja odbyła się w siedzibie organizacji podczas spotkania z dyrektorem i sekretarzem Konwencji o ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego, Timem Curtisem.
Propozycja powstała z inicjatywy m.in. Paragwajskiego Instytutu Rzemiosła i Ministra Kultury Narodowej.
Celem prezentowanej aplikacji jest promowanie rzemiosła w uznaniu na poziomie krajowym i międzynarodowym, poprzez 60-wymieniony herb.
Ta tekstylna praca o wielkiej urodzie i twórczej złożoności podkreśla również znaczenie roli paragwajskich kobiet jako ostoi w zachowaniu składników kultury, ponieważ są one historycznie odpowiedzialne za ich ustne i praktyczne przekazywanie kolejnym pokoleniom. .
W Paragwaju dziesiątki rodzin zajmują się tkaniem tego tradycyjnego płaszcza, zwłaszcza w mieście Piribebuy.
Płaszcz z 60 listami otrzymał swoją nazwę na pamiątkę 60 żołnierzy, którzy zostali zabici i pochowani podczas wojny z Trójprzymierzem we wspólnym grobie w czarno-białych szatach w Piribebuy.
Ambasador zauważył, że będzie to druga historyczna nominacja Paragwaju do niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO.
W sierpniu 2021 r. organizacja ta ratyfikowała tereré i pohã ñaña jako dziedzictwo kulturowe ludzkości.
Deklaracja przyczyniła się do podniesienia świadomości znaczenia Terry’ego jako jednoznacznego symbolicznego elementu jedności Paragwaju, promującego dialog i podkreślającego różnorodność kulturową w skali globalnej.
samochód / lpn
„Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem.”