W Ekwadorze zgłaszano przypadki wykorzystywania nieletnich i nastolatków

W Ekwadorze zgłaszano przypadki wykorzystywania nieletnich i nastolatków

Martinez wyraził zaniepokojenie wielu organizacji społecznych i praw człowieka sytuacją nieletnich i nastolatków przetrzymywanych in flagrante delicto w kontekście wewnętrznego konfliktu zbrojnego, przez który przechodzi państwo andyjskie.

Działaczka przestrzegła, że ​​wszyscy podzielają potrzebę, aby siła publiczna stawiła czoła skali przemocy i aktom terrorystycznym mającym miejsce na terytorium kraju, jednak niewybaczalne jest łamanie praw człowieka.

Według Martineza 10% ludności zamordowanej w Ekwadorze stanowiły dzieci, a kolejny duży odsetek stracił bliskich w wyniku przemocy lub został zwerbowany przez grupy przestępcze.

Co zrobimy z nastoletnim przestępcą? -Myśli- Czy powinniśmy strzelić mu w tył głowy, jak wielu twierdzi w mediach społecznościowych? Czy dopuszczalne jest bicie, wykorzystywanie i traktowanie w sposób poniżający? Przestrzegł, że państwo nie może przeciwstawiać się przemocy tą samą przemocą.

Martinez wezwał władzę wykonawczą do wdrożenia konstytucji Ekwadoru i ścigania nieletnich i nastoletnich przestępców zgodnie z prawem.

Niedawno policja krajowa ostrzegła, że ​​co najmniej 1326 nieletnich w wieku od 12 do 17 lat w Ekwadorze porzuciło zajęcia szkolne, aby dołączyć do gangów przestępczych.

Według raportu policyjnego nastolatki byli powiązani z przestępstwami, takimi jak nielegalne posiadanie broni, morderstwa, drobny handel, okradanie ludzi i innymi przestępstwami powiązanymi z przestępczością zorganizowaną.

Z dokumentu wynika, że ​​przestępcy werbują uczniów, oferując im atrakcyjne nagrody finansowe w stosunku do ich wieku.

Prowincja Guayas to region o największej liczbie zatrzymanych nieletnich – 367 przypadków, a na drugim miejscu znajduje się Pichincha, w którym zgłoszono 153 aresztowania.

Ten południowoamerykański kraj przeżywa wewnętrzny konflikt zbrojny wydany przez prezydenta Daniela Noboa po ucieczce przywódcy kartelu Los Choneros, Adolfo Maciasa (Vito), z regionalnego więzienia Guayaquil w dniu 7 stycznia. W wyniku tego wydarzenia rozpoczęła się seria aktów przemocy w ośrodkach detencyjnych i na ulicach, takich jak porwania, w wyniku których zginęli funkcjonariusze policji.

Analitycy ostrzegają, że militaryzacja nie wystarczy, aby rozwiązać kryzys przemocy i braku bezpieczeństwa w tym kraju, dopóki nie zostaną wdrożone polityki społeczne przeciwdziałające ubóstwu i nierówności.

Jha/nata

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *