Argentyński rząd uniknął potępienia farsy wyborczej w Nikaragui

Argentyński rząd uniknął potępienia farsy wyborczej w Nikaragui
Dyktator Nikaragui Daniel Ortega został ponownie wybrany z 75% głosów w wyborach odrzuconych przez społeczność międzynarodową z powodu braku gwarancji (Reuters)

Rząd Alberto Fernandez, Przez Ministerstwo Spraw Zagranicznychunikaj potępiania farsy wyborczej w Nikaragua Gdzie był dyktator w ostatnią niedzielę? Daniel Ortega Został narzucony z 75% głosów. W krótkim oświadczeniu Departament Stanu powiedział, że utrzymuje „dyplomatyczną tradycję nieingerowania w sprawy wewnętrzne”.

„Kilka godzin po zakończeniu wyborów podtrzymujemy dyplomatyczną tradycję nieingerencji w sprawy wewnętrzne innych krajów”, określa w akapicie centralnym oświadczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych kierowanego przez: Santiago Cafiero.

Republika Argentyńska popiera swoje historyczne zaangażowanie w obronę praw człowieka i zdecydowanie popiera pracę Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych, Michelle Bacheletoraz o sytuacji w Nikaragui.

Mimo że nie potępił kontrowersyjnych wyborów, rząd argentyński je powtórzył „Zaniepokojony aresztowaniem liderów opozycji” I „Potrzeba zapewnienia przez rząd Nikaragui poszanowania praw człowieka całej ludności”.

„W Argentynie rozumiemy, że demokracja oznacza poszanowanie różnorodności ideologicznej i nieograniczone uczestnictwo obywatelskie. Musimy towarzyszyć narodowi Nikaragui, aby jak najszybciej mogli przywrócić dialog i demokratyczne współistnienie” – podsumowano w oświadczeniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Minister spraw zagranicznych Santiago Cafiero z prezydentem Alberto Fernandez
Minister spraw zagranicznych Santiago Cafiero z prezydentem Alberto Fernandez

Zgodnie z danymi Najwyższej Rady Wyborczej (CSE), prezydent Sandinisty otrzymał 74,99% głosów z 49,25% policzonych sondaży, zapewniając jego trzecią z rzędu reelekcję i drugą wraz z żoną Rosario Murillo jako wiceprzewodniczącą. System Sandinista.

Stanowisko wyrażone przez rząd argentyński w poniedziałek w sprawie wyborów w Nikaragui kontrastuje ze stanowiskiem, jakie przyjął kilka miesięcy temu, kiedy wybory odbywały się w Peru. 10 czerwca, kiedy zbadano 99,1% ankiet Pedro Castillo I Keiko Fujimori Prezydencja przebiegła głosowanie wąskim marginesem 71 tys. głosów (50,2% do 49,8%) Alberto Fernandez pogratulował lewicowemu kandydatowi na prezydenta. Bez formalnego potwierdzenia zwycięstwa peruwiańskiej sprawiedliwości prezydent Argentyny wezwał Castillo do rozpoczęcia współpracy: „Wyraziłem pragnienie, abyśmy połączyli siły dla dobra Ameryki Łacińskiej. Jesteśmy dwoma żarliwie bliźniaczymi narodami”. Przy tej okazji nie zwyciężyła „dyplomatyczna tradycja nieingerencji w sprawy wewnętrzne”. Ta nowa międzynarodowa porażka skłoniła rząd peruwiański do wysłania do Argentyny notatka protestacyjnaPrezydent Alberto Fernandez, zauważając, że ostateczne wyniki wyborów parlamentarnych w 2021 r. nie zostały jeszcze ogłoszone przez władze wyborcze naszego kraju.

Alberto Fernandez tweetuje z gratulacjami Pedro Castillo przed oficjalnym potwierdzeniem
Alberto Fernandez tweetuje z gratulacjami Pedro Castillo przed oficjalnym potwierdzeniem

W przeciwieństwie do Argentyny Społeczność międzynarodowa zignorowała wyniki wyborów w Nikaragui Ortega, były wojownik Sandinistów, pozostanie u władzy przez kolejne pięć lat. Niemcy, Kolumbia, Kostaryka, Chile, Hiszpania, Stany Zjednoczone, Panama, Wielka Brytania, Unia Europejska (UE), Peru, Ekwador i Urugwaj Jako pierwsi zignorowali wybory z powodu braku gwarancji i nieskuteczności w związku z aresztowaniem przez opozycję siedmiu ambitnych kandydatów na prezydenta przed głosowaniem.

„Ma na celu uwiecznienie Daniela Ortegi pod dyktatorskim reżimem” – poprosił chilijski rząd. „Wybory nie były wolne, uczciwe i przejrzyste” – dodała administracja Pedro Castillo. UE zwróciła uwagę na Ortegę: „Pozbawiło to ludzi wolnego wyboru”.

dla tej części, Zjednoczone państwo W poniedziałek zagroził nałożeniem nowych sankcji na Nikaraguę. Poprzez oświadczenie podpisane przez Sekretarza Stanu USA Anthony Mrugnięcie, Biały Dom zauważył, że była wojna partyzancka sandinistów „pozbawiła Nikaraguańczyków realnych opcji, poprzez rozwiązanie wszystkich autentycznych partii opozycyjnych i uwięzienie wszystkich głównych kandydatów na prezydenta. Te akty represji i manipulacji wyborami, potępione przez Nikaraguańczyków i społeczność międzynarodową, pozbawić wyborów z 7 listopada”. / lis.

Stany Zjednoczone przyłączają się do innych demokracji w regionie i na świecie, potępiając to podważanie norm demokratycznych. Towarzyszymy mieszkańcom Nikaragui i wspieramy tych, którzy dążą do przywrócenia demokracji”.Stany Zjednoczone dodały, wyjaśniając, że będą nadal „używać dyplomacji, skoordynowanych działań z naszymi sojusznikami i partnerami regionalnymi oraz sankcji i ograniczeń wizowych”, aby „Wspólnicy we wspieraniu niedemokratycznych działań rządu Ortegi Murillo zostają pociągnięci do odpowiedzialności”.

Z drugiej strony rządy poparły Rosja, Boliwia, Kuba i Wenezuela. W różnych wypowiedziach popierali Ortegę i oklaskiwali niedzielne wybory, mimo aresztowania kandydatów na prezydenta. Rząd Arabskiej Republiki Egiptu powiedział: „Przestrzegali miejscowego prawa”. Prezydent Rosji Władimir Putin. W tym samym duchu wenezuelski dyktator Nicolas Maduro Rządy, które potępiły fałszerstwa wyborcze w kraju Ameryki Środkowej, określił mianem „tchórzy”.

„Tchórze! W końcu ci, którzy wygrywają, to odważni, ci, którzy walczą, ci, którzy walczą, ci, którzy walczą o godność i prawdę. Tchórze zostali zapomniani w czasie i na drodze, a tylko wielka rewolucja sandinistów panuje w Nikaragui”.

Czytaj:

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *