Bank Centralny Nikaragui podkreśla stabilność finansową na rok 2020 – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

W piątek Reyes przedstawił Raport o stabilności finansowej do grudnia 2020 r. I jest odpowiedzialny za monitorowanie kluczowych słabych punktów i identyfikację potencjalnych ryzyk systemowych, które mogą wpłynąć na tę sytuację gospodarczą.

Prezes BCN wyjaśnił, że Nikaragua musiała zmierzyć się z obecnym globalnym kryzysem zdrowotnym w bardzo trudnych warunkach, po trzech latach stresu finansowego, który obniżył jej marże operacyjne.

Dodał, że w tych okolicznościach władze gospodarcze podjęły działania mające na celu wzmocnienie rynków finansowych w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania ich mechanizmów działania.

Jeśli chodzi o rynki wewnętrzne, Reyes wyjaśnił, że kurs walutowy zmniejszył jego zmienność, cena gotówki pozostała aktywna i dynamiczna, a giełda zwiększyła swoje transakcje z powodu wzrostu operacji bankowych.

Wyjaśnił, że na rynku kredytów hipotecznych pojawiają się ograniczenia ze względu na niedobór funduszy długoterminowych, ale ubezpieczenie to nadal zwiększa operacje zabezpieczające ryzyko.

Jako główne zagrożenia dla nikaraguańskiego systemu finansowego, szef BCN wskazał spodziewany wpływ na produkcję i handel w kontekście panującej niepewności związanej z pandemią oraz wzrostami międzynarodowych cen paliw.

jcm / fgn

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *