Banki w Libanie ponownie otwierają się po strajku

W oczekiwaniu na ostateczną decyzję Zgromadzenia Ogólnego, Syndykat Banków wznowi swoją pracę do piątku, na wniosek tymczasowego premiera Najiba Mikatiego, w celu zagwarantowania wynagrodzeń w sektorze publicznym i pensji na koniec miesiąca. .

Na spotkaniu związek omówi kwestię kontynuacji strajku w przypadku, gdy sędzia Ghada Aoun będzie nalegał na podtrzymanie oskarżenia wobec podmiotów o udział w praktykach korupcyjnych, takich jak pranie brudnych pieniędzy i defraudacja.

Zarówno Mikati, jak i Związek Banków zapewniły, że nie ingerują w pracę sądownictwa, a Najwyższa Rada Sądownictwa ponowiła swoje zobowiązanie do zapewnienia warunków do normalnego funkcjonowania legitymizacji w kraju.

Mikati podkreślił, że jego celem jest ochrona sektora bankowego jako podstawowego filaru gospodarki, a nie każdego menedżera lub urzędnika, który łamie prawo.

W tym sensie premier opowiedział się za priorytetem zwrotu deponentom środków i „zaprzestania ich wyłudzania procedurami sprzecznymi z odpowiednimi przepisami”.

W 2019 roku w całym Lewancie wybuchły protesty w związku ze złym zarządzaniem środkami publicznymi i postrzeganą korupcją elity politycznej i finansowej.

Sędzia Ghada Aoun prowadzi obecnie rozprawę z wynikami libańskich banków, a ostatnio oskarżył wielu urzędników o korupcję, podczas przesłuchań za przekroczenie uprawnień.

W obliczu takich działań stowarzyszenie przestało działać, co wywołało protesty deponentów i sprzeczności w sądownictwie.

Według ekonomistów banki w tym kraju nałożyły ograniczenia na fundusze obywateli w obcych walutach, zwłaszcza dolarach, przez prawie trzy lata i nałożyły surowe ograniczenia na wypłacanie pieniędzy w funtach libańskich.

W powszechnym odczuciu ludności prezes Banku Centralnego Riad Salameh jawi się jako jeden z głównych urzędników odpowiedzialnych za pogrążenie kraju w najczarniejszych scenariuszach w czasach nowożytnych.

Obecnie cena lira przekroczyła już kurs 80 000 za dolara na rynku równoległym, a ceny artykułów pierwszej potrzeby wzrosły, pogłębiając trudności gospodarcze, finansowe i społeczne w Libanie.

in/yma

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *