Brazylia przekroczyła granicę 400 000 zgonów z powodu Covid-19 – Prensa Latina

Brazylia przekroczyła granicę 400 000 zgonów z powodu Covid-19 – Prensa Latina

Z 79 671 zgonami w czwartek, południowoamerykański gigant pobił również rekord z miesiąca 66 673 w marcu.

Drugi tydzień kwietnia był najbardziej katastrofalny, z ponad czterema tysiącami zgonów w ciągu 24 godzin w ciągu dwóch dni.

Z biuletynu portfelowego wynika również, że w okresie od środy do czwartku odnotowano 69 tys. I 389 urazów, a łącznie od wybuchu pandemii w lutym 2020 r. Wyniosło 14 mln i 590 tys. 678.

Według aktualizacji liczba osób, które wyzdrowiały osiągnęła 13 152 118, a 374 374 miliony osób jest nadal pod obserwacją medyczną.

Stan São Paulo pozostaje epicentrum wybuchu epidemii w kraju, w którym zginęło 95 532 osób i dwa miliony 888 158 zarażonych osób.

Z powodu niepokojącej i rosnącej liczby powołano komisję parlamentarną Senatu, której zadaniem jest zbadanie działania władzy wykonawczej w obliczu katastrofy zdrowotnej.

O powołanie rady wystąpił opozycyjny senator Randolph Rodriguez, który powiedział, że jej celem jest „zbadanie działań i zaniechań rządu federalnego w walce z epidemią w Brazylii”.

W szczególności dodał, w świetle „pogorszenia się stanu zdrowia w Amazonii, przy braku tlenu dla pacjentów w szpitalach w pierwszych miesiącach 2021 r.”.

Recientemente el diputado federal y exministro de Salud Alexandre Padilha denunció al Presidente Jair Bolsonaro por la práctica del genocidio, con la creación de un „corredor de la muerte” que llevó a la nación a liderar el guarismo diario de fallecimient to Covid-19 the world .

W tym dniu Bolsonaro był również celem przesłuchań w Parlamencie Europejskim z powodu jego negatywnego stanowiska i tak zwanych bliskich współpracowników przeciwko wirusowi.

Skargi pojawiły się na posiedzeniu, podczas którego omawiano wpływ epidemii w Ameryce Łacińskiej oraz sposób, w jaki Unia Europejska może pomóc krajom Ameryki Łacińskiej w walce z patogenem.

Dyskusje te miały na celu analizę związku między dużymi nierównościami społeczno-ekonomicznymi a rozwojem chorób w regionie, ale oskarżenia pod adresem Bolsonaro ostatecznie zdominowały sesję.

„Działając lub zaniedbując, cmentarz Bolsonaro stanowi zbrodnię przeciwko ludzkości, którą należy zbadać” – powiedział hiszpański prawodawca Miguel Urban.

Inny latynoski parlamentarzysta, Jordi Sule, ostrzegł, że zarządzanie kryzysem zdrowotnym przez byłą armię może zmienić Brazylię w „ inkubator nowych szczepów ” wirusa SARS-CoV-2, który powoduje Covid-19.

jf / ocs

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *