Brazylijscy deputowani spotkają się, aby omówić przemoc wobec kobiet

Brazylijscy deputowani spotkają się, aby omówić przemoc wobec kobiet

Izba Reprezentantów Brazylii przeprowadzi w czwartek wysłuchanie publiczne na temat przemocy wobec czarnych kobiet podczas pandemii COVID-19.

Według Rady Legislacyjnej, za pośrednictwem Sekretariatu ds. Kobiet i we współpracy z Urzędem Obrony Praw Kobiet i Specjalną Prokuraturą ds. Kobiet, kolejny rok uczestniczy w 21-dniowej akcji na rzecz położenia kresu przemocy wobec kobiet.

Od 18 listopada do 10 grudnia zaplanowane są dyskusje, spotkania i inne wydarzenia związane z przemocą wobec kobiet.

W tym okresie obchodzone są ważne daty związane z tematem, takie jak Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet oraz Dzień Mobilizacji Mężczyzn do Powstrzymania Przemocy Wobec Kobiet, znany jako Kampania Białego Lasso.

Oczekuje się, że grupy i grupy kobiece przedłożą Izbie Reprezentantów listę petycji, nad którymi ustawodawca będzie głosował w celu rozszerzenia praw kobiet jako mechanizmu zwalczania przemocy.

Zgłoszone propozycje dotyczą nie tylko projektów z zakresu bezpieczeństwa publicznego, ale także inicjatyw społecznych, politycznych i gospodarczych.

21 Dni Aktywizmu na rzecz Zakończenia Przemocy wobec Kobiet, organizowane w ponad 100 krajach, mają na celu edukowanie ludności na temat różnych rodzajów ataków popełnianych na dziewczęta i kobiety.

Według ankiety przeprowadzonej przez Instytut Datafolha na zlecenie Brazylijskiego Forum Bezpieczeństwa Publicznego, w sierpniu ujawniono, że co najmniej 17 milionów Brazylijczyków doświadczyło jakiejś formy przemocy lub agresji podczas pandemii.

Wskaźnik nadużyć w roku 2020 wskazywał, że co czwarta kobieta w wieku powyżej 16 lat była ofiarą przemocy fizycznej, psychicznej lub seksualnej w pierwszym kalendarzu kryzysu zdrowotnego.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *